Způsoby čištění dlažby jsou nepochybně nepřehledné. Existuje tolik stylů, textur a materiálů, které dělají lidem vrásky na čele, když se snaží zapamatovat jejich specifikace. Stejně velkou výzvou je však také odstranit z dlažby skvrny. Jak odstranit skvrny z dlažby?

Domácí čistící prostředky se nakonec ukážou jako Váš spasitel. A platí to i pro skvrny na dlažbě. Existují speciální domácí řešení, která Vám mohou pomoci i s těmi nejnáročnějšími skvrnami.

Pokud vyčerpáte všechna průmyslová řešení, ale skvrny na dlažbě stále budou, zkuste použít následující domácí řešení.

1.   Jak odstranit skvrny z dlažby díky citrónovému čističi?

Staré pořekadlo říká, abyste udělali limonádu, když Vám život dává citrony. A pokud jde o čištění dlaždic, je to přesně to, co je potřeba udělat, a to doslova.

Vezměte pomerančovou kůru nebo jakýkoli jiný druh citrusové kůry. Nechte ji v šálku octa po dobu dvou týdnů. Po uplynutí 14 dnů roztok zřeďte přidáním stejného množství vody. Nalijte roztok do sprejové nádobky a použijte jej k vyčištění dlaždic.

Roztok dobře čistí a navíc skvěle voní. Je složen pouze z přírodních ingrediencí, takže nepoškodí Vaši pokožku jako bělidlo nebo kyselina.

2.   Kouzelná směs jedlé sody a octa

Jedlá soda je známá kromě svých kypřících vlastností i mnoha dalšími možnostmi využití. Mnoho bylinkářů používá jedlou sodu k řešení řady problémů. Zapáchající obuv? Použijte jedlou sodu. Vitráže? Použijte jedlou sodu s jakýmkoli citrusovým roztokem.

Pro odstranění odolných skvrn z dlažby použijte 1 polévkovou lžíci tekutého mýdla na nádobí, ¼ šálku jedlé sody a kbelík velmi teplé vody. Můžete také přidat vůni jakéhokoli esenciálního oleje. Použijte tento domácí roztok k vyčištění dlažby a budete žasnout.

Roztokem ze stejných dílů jedlé sody a citronové šťávy se můžete také zbavit plísní z dlažby. Naneste směs na postižené části a nechte několik hodin působit. Opláchněte vlažnou vodou a rozdíl hned uvidíte.

3.   Čistící roztok s mátou

Smíchejte stejné díly alkoholu na čištění, vody a bílého octa. Přidejte 1 lžičku mycího prostředku a pro vůni máty přidejte několik kapek mátového oleje. Použijte tento roztok na umytí dlažby a obnovte ji do dřívější krásy.

Tato řešení jsou užitečná, ale pro dosažení těch nejlepších výsledků je nutné provádět určité úkony, aby se předešlo tvorbě odolných skvrn. Pravidelně podlahovou dlažbu myjte mopem, aby se ve spárách nehromadila špína. V případě rozlití čistící roztok okamžitě setřete. Neponechávejte rozlitý roztok na dlažbě. Pokud budete provádět výše uvedené preventivní kroky, nebudou tvrdým oříškem ani odolné skvrny a budete vědět, že můžete použít ty nejběžnější přírodní prostředky.

Všechny ingredience najdete doma ve spíži. A je hotovo!

Více rad a tipů najdete na našem blogu.