Písmena WD v názvu tohoto malého zázračného prostředku jsou zkratka pro “vytěsnění vody” (Water Displacement).

Ve vší vážnosti, WD-40 opravdu dělá to, co tvrdí. Veřejnost tomuto produktu přiřkla mnoho mýtů – například, že je WD-40 schopen vyléčit artritidu – naopak příběh o vytěsňování vody je vše ostatní, jen ne mýtus. Stručně řečeno, WD-40 je skvělý vytěsňovač vody ve spreji.

Říká se, že k životu potřebujete jen dvě věci: lepící pásku a WD-40. Pokud se něco nemá hýbat, ale hýbe se, je nezbytná lepící páska, zatímco pokud se něco nepohybuje, ale mělo by, je nezbytný WD-40. Skutečnost, že WD-40 vytěsňuje vodu jako nic jiného, ​​znamená, že jej lze použít pro mnoho účelů. Jak všichni víme, voda způsobuje problémy v mnoha věcech, bez ohledu na to, jak je pro nás lidi důležitá. Zde jsou některé z důvodů, proč může být vytěsňovač vody ve spreji užitečný:

Ochrana před korozí a rzí

Kdo by měl rád pohled na zrezivělé kovové předměty a zkorodované povrchy? Představte si, že dostanete nový kovový exponát do obývacího pokoje a poté o pár dní později zjistíte, že se zbarvuje do oranžova a hrozí mu, že jej rez časem zcela sežere zevnitř. Je pravda, že při nákupu kovových výrobků je třeba dbát na péči. Je ale také pravda, že vlhkost je hlavní příčinou vzniku rzi.

Takže zda budou Vaše kovové předměty rezavět nebo ne, bude záviset na tom, zda jsou nebo nejsou chráněny před vlhkostí nebo vodou. To je chvíle, kdy WD-40 díky své funkci vytěsňování vody nejenže zabraňuje korozi Vašich kovových předmětů, ale má také schopnost zbavit se této pohromy, pokud rez už vznikla. WD-40 Smart Straw byl vyvinut přesně pro tento účel. WD-40 Smart Straw má duální trysku, takže při aplikaci nikdy neminete cíl.

Vytěsnění vlhkosti z elektrického nářadí

Pokud jde o elektrické nářadí, myslím, že bychom všichni souhlasili, že voda je veřejným nepřítelem číslo jedna. Voda nejen ničí obvody elektrického nářadí, ale také způsobuje obavy z nebezpečí zkratu. WD-40 lze použít k vytěsnění vlhkosti z obvodů elektrického nářadí a jiných elektronických zařízení, aby se snížilo riziko zkratů způsobených vlhkostí.

Použití duální trysky WD-40 Smart Straw je v takové situaci ideální, protože Vám poskytuje flexibilitu při aplikaci kamkoliv je potřeba, a to zcela bez problémů. Tato přesnost aplikace je nezbytná, pokud jde o vytěsnění vody z elektrických obvodů.

Prevence oxidace na svorkách akumulátoru

Ať už se to stalo při neopatrném vylití vody, která se dostala do prostoru s akumulátorem nebo z nějakého jiného důvodu – skutečností je, že oxidace na svorkách akumulátoru způsobí potíže. Všichni jsme si museli někdy všimnout scény, kdy se řidič automobilu snaží nastartovat, ale vůz nic. Velmi často je příčinou koroze na svorkách akumulátoru.

Existuje mnoho nápravných opatření, které lze použít, abyste se zbavili zrezivělých svorek na akumulátoru, nicméně není k dispozici mnoho metod, které by svorkám rovnou zabránily korodovat. A proto na scénu přichází WD-40.

WD-40 lze použít k vytvoření ochranné vrstvy na povrchu svorek. Tím zabráníte, aby se k nim dostala vlhkost, což v prvé řadě zajistí, že nedojde k žádné korozi, která by bránila nastartování vozidla.

Je WD-40 užitečný?

Užitečnost sprejů s vytěsňovačem vody nelze popřít. Ať už jde o ochranu Vašich kovových předmětů před korozí nebo zamezení rozežírání kovových předmětů rzí, zjistíte, že WD-40 to vše dokáže. Je pravda, že WD-40 má více než tisíc způsobů použití a nelze popřít, že většina z těchto použití vyplývá ze schopnosti WD-40 vytěsňovat vodu.