Zaseknutá rukojeť zavazadla je skutečně nepříjemná věc, pokud cestujete. Nechtěli byste bezstarostně používat zavazadla i dlouhou dobu po uplynutí záruční doby? No, proč byste nemohli? Kufry na zavazadla ve stylu Vintage vypadají velmi módně, ale pokud mají zaseknutou rukojeť a musíte válčit s uvolňovacím tlačítkem, přestanou se Vám líbit.

Pokud přesně tomuto problému čelíte, nemusíte se obávat, máme pro Vás návod na velmi snadnou opravu. Zaseknutá rukojeť zavazadla Vám už pak nebude trápit.

Krok 1: Připravte si pomůcky pro opravu

Jediné pomůcky, které potřebujete, jsou páska a přípravek WD-40. Nezáleží na tom, jaký typ pásky použijete, ale nejtlustší druh pásky Vám poskytne nejodolnější řešení. Oprava bude rovněž lepší, pokud použijete pásku, která se používá pro izolaci elektrických vodičů.

Krok 2: Demontáž zavazadla

V tomto ohledu je užitečné mít základní znalosti o mechanice teleskopických držadel. Zjednodušeně řečeno, zde se dozvíte, proč se rukojeť Vašeho zavazadla zasekla a po stisknutí tlačítka se nevysouvá. Otevřete zavazadlo, kde najdete zip, kde by měla být mechanika rukojeti.

Tento zip rozepněte a stáhněte látku.  Uvidíte obnaženou skořepinu Vašeho zavazadla a mechanismus, který řídí rukojeť. Také najdete vodítka držadla spolu s kolíky, které brání držadlu v tom, aby vypadlo ze své pozice. Nyní stiskněte obě tlačítka a určete, který z nich se zasekl.

Určili jste, který z kolíků je vadný? Dobře! Nyní se můžeme přesunout k rychlé opravě.

Krok 3: Omotejte vadný kolík páskou

Jakmile bude identifikována vadná strana rukojeti zavazadel, měli byste odstranit zaseknutí. Zatlačte kolík do mechaniky rukojeti ručně. Ujistěte se, že jste problém vyřešili a rukojeť se nyní pohybuje.

Pokud se rukojeti pohybují snadno, vyjměte pásku a začněte ji ovíjet přes vadný kolík. Ujistěte se, že jste obalili vadný kolík alespoň dvakrát nebo třikrát jedním kusem pásky. Jakmile je páska ovinuta kolem tyče rukojeti, ujistěte se, že mechanika nyní pracuje normálně.

Krok 4: Namažte rukojeť zavazadla

Nyní budete potřebovat přípravek WD-40. Slouží k tomu, aby posuvné držadlo zavazadla fungovalo hladce. Pomocí trysky naneste několik kapek WD-40 na samý začátek vodítka (odkud vytáhnete držadlo ven) a setřete veškerý přebytečný přípravek.

A je to – nyní můžete používat svá Vintage zavazadla, aniž byste se museli obávat rozpaků na letišti se zaseknutou rukojetí zavazadla!