Hrajete na klavír? Pokud ano, potom jistě dáváte přednost čistým a bílým klávesám před klávesami špinavými a zažloutlými. Zde Vám přinášíme návod, jak můžete klávesy klavíru snadno a rychle vyčistit, aby znovu zářily. Než vyzkoušíte některou z těchto metod, vezměte prosím na vědomí, že byste měli čištění zkonzultovat s výrobcem klavíru. Účinek čištění je doporučeno nejprve otestovat na malé ploše. Vyčištění kláves u klavíru bychom určitě nepodceňovali.

Mléko a citronová šťáva

Citronová šťáva a mléko jsou dva produkty, které se pro tyto účely využívají nejčastěji. Citrónová šťáva se doporučuje častěji, a to díky tomu, že je schopná snadno proniknout zatvrdlými nečistotami.

Podle odborníků má mléko schopnost lépe posloužit danému účelu, a to proto, že obsahuje tuky, které jsou schopné odstranit špínu z povrchu kláves. Při použití mléka jej vždy zřeďte s trochou vody.

Bez ohledu na to, zda používáte citrónovou šťávu nebo mléko, je vysoká pravděpodobnost, že práce nebude účinná. Naopak přípravek WD-40 odvede kvalitní práci a klávesy klavíru vyčistí.

Vše, co musíte udělat, je nastříkat přípravek WD-40 na hadřík a tímto vlhkým hadříkem otřít klávesy klavíru. Kouzlo přípravku WD-40 zajistí, že klávesy klavíru budou zbaveny špíny a získají lesk jako když byly nové.

Vyčištění kláves u klavíru – potřebný čas

Dnes již nikdo nemá čas na domácí práce. Všichni jsou zaneprázdněni tou či onou věcí. S ohledem na tuto skutečnost je použití mléka nebo citronové šťávy k čištění kláves klavíru velmi časově náročné.

V závislosti na stavu kláves klavíru může tento postup vyžadovat 20 minut. Navíc pomocí této techniky s mlékem nebo citronovou šťávou možná nebudete schopni odstranit některé skvrny.

Přípravek WD-40 nezpůsobí takové rozčarování, protože zajistí odstranění nečistot a špíny mnohem lepším způsobem.

Použití WD-40 výrazně zkracuje dobu potřebnou na vyčištění kláves klavíru.

Potřeba péče

Bez ohledu na to, zda čistíte dřevěný stůl nebo složitý elektrický přístroj, faktem je, že musíte práci věnovat péči a opatrnost. Pokud jde však o čištění kláves klavíru, péče a opatrnost se dostává na zcela jinou úroveň.

Proč? Protože při čištění nesmíte příliš tlačit. Většina uživatelů vynakládá velké úsilí při drhnutí kláves klavíru, což s sebou přináší spíše škody než užitek, protože při nadměrném tlaku může dojít až k prasknutí kláves.

Vyčištění kláves u klavíru – frekvence čištění

Jakmile pochopíte způsob, jakým mají být klávesy klavíru čištěny, musíte vzít v úvahu četnost čistících prací. Máte tedy čistit klávesy klavíru jednou týdně nebo jednou za rok? Je nezbytné, abyste v tomto ohledu dosáhli správné rovnováhy.

Pokud budete klávesy čistit zbytečně často, tak zjistíte, že se lesk kláves ztratí o něco dřív, než byste předpokládali. Na druhou stranu, pokud provádíte čištění jednou za dlouhou dobu, je vysoká pravděpodobnost, že se budete při každém hraní na klavír dotýkat špinavých kláves.

Nejlepší m řešením je proto udělat si plán čištění. Rozvrh by měl záviset na mnoha proměnných, včetně způsobu a četnosti používání klavíru. Pokud se bude Váš rozvrh čištění perfektně hodit pro Váš klavír, je pravděpodobné, že už nebudete nikdy vystaveni špinavým klávesám!

Je důležité, abyste se o klavír starali, pokud jej chcete uchovat po dlouhou dobu. Pravidelné čištění kláves klavíru je nezbytnou součástí údržby Vašeho klavíru jako celku. Ať už se rozhodnete jakkoliv, faktem zůstává, že použití přípravku WD-40 čištění kláves klavíru výrazně zjednodušuje.