Vánoční čas je téměř tady a pravděpodobně přemýšlíte o dekoracích. Nemusíte za ně utrácet peníze, můžete si vytvořit výzdobu sami. Ano, můžete to opravdu udělat sami. Je to zábava a nejlepší na to je, když to můžete vytvářet a sdílet s přáteli a rodinou.  Vytvořit si vlastnoruční projekty zvládnete hravě.

Zde je několik jednoduchých a úžasných nápadů na vánoční dekorace, které si zvládnete udělat sami.

Vlastnoruční projekty – Třpytivé vánoční dekorace

Máte-li staré žárovky, můžete je využít. Lze je použít k vytvoření třpytivých vánočních ozdob pro vyzdobení Vašeho domova. Naneste na žárovky pomocí starého kartáčku na zuby lepidlo a poválejte žárovku v barevných třpytkách (dělejte to opatrně). Po nalepení jedněch přidejte další. Závit žárovky omotejte ozdobnou stuhou a můžete vyzdobit stěny.

Andílci z korkových zátek

Andílci z korkových zátek jsou další skvělou dekorací. Vše, co potřebujete pro tyto krásné postavičky, jsou korkové zátky od vína, malé dřevěné koule, pásky, motouzy, tavná lepící pistole a nějaký špičatý hrot. Vezměte malé dřevěné koule a nakreslete na ně obličeje andělů. Pokud máte nějakou tvářenku, pak ji můžete použít k vytvoření růžové líce. Pokud tvářenku nemáte, můžete vždy použít nějakou fixu a vytvořit vzhled, který si přejete. Přilepte pečlivě hlavu anděla na korkovou zátku, která bude tvořit tělo. Přilepte kolem krku kousek motouzu a udělejte smyčku pro zavěšení andílků. K zadní části korkové zátky přilepte stužky, které budou tvořit křídla. Andílci jsou hotoví a mohou tvořit krásnou součást vašeho domova.

Kartonový adventní věnec

Kartonové trubice a balicí papír – to je vše, co potřebujete k vyzdobení Vašich vchodových dveří o letošních Vánocích. Jemně nařežte papírové utěrky a kartonové trubice na cca 5 cm kousky. Poté položte na pracovní plochu misku (asi o průměru 15-20 cm) a slepte nařezané části kolem misky. Použijte tavnou pistoli na přilepení dílků v místech jejich styku. Vše obalte balicím papírem a dle libosti ozdobte nalepenými dekoracemi. Je to opravdu tak jednoduché. Můžete být kreativní, jak chcete, pokud jde o velikost (je to všechno o preferencích.) Chcete-li vložit doprostřed věnce zvonky, meze se nekladou. Když to uděláte sami, možnosti jsou opravdu nekonečné.

Bavte se svými výtvory. Díky WD-40 se toho dá zvládnout skutečně hodně. Více na našem blogu.