Jste už unaveni z neustálého vrzání Vašich dveří? Pokud ano, pak je čas, abyste si koupili nějaké mazivo na dveře. Je to opravdu jednoduchý postup, který nevyžaduje žádné technické zázemí. Přečte si, jak si můžete i Vy sami namazat dveřní závěsy:

Obstarejte si vhodné mazivo pro dveře

Pokud jde o mazání dveřních závěsů, nejdůležitější věc, kterou budete potřebovat, je mazivo na dveře, bez něj to nepůjde. Při nákupu maziva na dveře je třeba dbát na to, aby přípravek měl schopnost proniknout do špíny a pokrýt vnitřní veškeré plochy mechanismu závěsu dveří. Pokud mají Vaše dveře fungovat efektivně, je to naprosto nezbytné. Doporučuje se, aby mělo mazivo na dveře aplikátor v podobě tenké trysky, abyste měli snadný přístup do oblasti závěsů dveří.

Pokud jde o maziva na dveře, faktem je, že je k dispozici řada značek, ze kterých si můžete vybrat. Nicméně, mnoho lidí Vám řekne, že jako mazivo na dveře je skvělé použít přípravek WD-40. Bez ohledu na to, zda si přejete namazat závěsy dveří nebo něco jiného, ​​skutečností je, že přípravek WD-40 dělá svou práci velmi efektivně. Multifunkční sprej WD-40 lze použít nejen jako efektivní mazací prostředek pro dveře, ale i pro mnoho dalších účelů.

Najděte a vyjměte čep závěsu

Jakmile máte mazivo na dveře, které chcete použít, dalším krokem, který musíte provést, je odstranění čepu závěsu. Čep závěsu je kolík, který drží dveře na stěně. Čep závěsu se nachází mezi plochými deskami na závěsu. Tento čep budete muset odstranit a namazat zvlášť, aby byla zajištěna účinná funkčnost Vašich dveří.

Vyjměte čep závěsu

Jakmile najdete čep závěsu, odstraňte ho pomocí dlouhých kleští pohybem proti směru hodinových ručiček. Vzhledem k omezenému prostoru, který máte pro tento úkon k dispozici, dbejte, abyste si neodřeli klouby na ruce o zeď. Bezpečnost mějte vždy na prvním místě, můžete také požádat někoho dalšího, aby Vám pomohl! Čep závěsu může být ale také zrezivělý nebo mastný, takže bude obtížné jej odstranit. V takové situaci lze pro snadné odstranění čepu závěsu efektivně použít odmašťovač WD-40 ve spreji. Jediné, co musíte udělat, je nastříkat závěs dveří sprejovým odmašťovačem WD-40 a uvidíte, že se přípravek při dostatku času prokouše rzí a dostatečně namaže závěs, abyste mohli snadno čep závěsu vyjmout.

Zkontrolujte závěs dveří

Jakmile je závěs dveří odstraněn, měli byste provést jeho kontrolu. V průběhu času mají dveřní závěsy nejen tendenci ztrácet své tvary, ale také korodují. To je důvod, proč je důležité, abyste provedli opravu na čepu závěsu, pokud je potřeba. Pokud se zdá, že je čep závěsu ohnutý nebo je velmi špinavý a mastný, bylo by dobré investovat nějaký čas na jeho údržbu.

Přípravek WD-40 lze efektivně využít i pro tuto práci. Pokud je čep závěsu zkorodovaný, přípravek WD-40 lze použit nejen k tomu, abyste čep zbavili rzi, ale i do budoucna jej chránili před korozí. Pokud chcete zajistit efektivní fungování Vašich dveří, je třeba čep závěsu udržovat v dobrém stavu.

Aplikujte mazivo

Jakmile jsou jednotlivé součásti mechanismů závěsů dveří rozebrány, je čas, abyste je namazali. Před tím, než se dostanete k mazání dílů, doporučujeme nejdříve vyčistit závěs dveří od všech druhů nečistot a špíny. Sprej WD-40 lze efektivně využít k odstranění veškeré mastnoty a špíny, které se mohou vyskytnout na závěsech dveří. Chcete-li to provést, nastříkejte sprej WD-40 na dveřní závěsy a nechte jej několik minut působit. Po několika minutách čistým hadříkem otřete závěsy dveří. Mazivo by mělo jít snadno odstranit a dejte pozor, aby přípravek nestékal po dveřích.

Nyní je čas je namazat. Vše, co musíte udělat, je nastříkat na obě součásti mazivo na dveře (WD-40), dokud nebudou dostatečně pokryté a poté použijte hadřík, abyste odstranili přebytečné stopy. Mazivo WD-40 nejen zajistí efektivní fungování dveří, ale také učiní součásti odolné proti korozi. Po dokončení ošetření znovu sestavte závěs dveří a ujistěte se, že se dveře pohybují hladce a bez skřípání nebo jiných zvuků.

Vidíte, jak jednoduché je namazání dveřních závěsů s přípravkem WD-40? Jeden z hlavních důvodů, proč lidé dávají přednost použití přípravku WD-40 jako maziva dveří před ostatními přípravky, spočívá v tom, že přípravek WD-40 lze použít pro mnohem větší množství úkonů než pouhé namazání dveřních závěsů. Je to skutečně sprej s více než dvěma tisíci způsoby použití!