Přemýšlíte o koupi trekingového jízdního kola, ale nechcete vynakládat velké finanční prostředky? Pokud Vám v garáži stojí horské kolo, není třeba kupovat trekingové jízdní kolo. Divíte se, jak je to možné? Protože můžete snadno své horské kolo na trekingové kolo přeměnit. Vše, co potřebuje, je několik jednoduchých úprav a práce je hotová. Můžete ušetřit spoustu peněz.

Zde je návod, jak přeměnu provést.

Vyměňte pneumatiky

Nejdříve je třeba se zbavit těžkých terénních pneumatik. Zatímco tyto pneumatiky jsou nezbytné pro jízdu v terénu, zvyšují váhu na silnici a zpomalují Vás. Můžete si vybrat hladké (slick) nebo polo-hladké (semi-slick) pneumatiky, které se hodí na ráfek Vašeho kola. Všimnete si rozdílu v hmotnosti kola a také zvýšíte rychlost a pocit z Vašeho jízdního kola. 

Pravděpodobně budete muset vyměnit při výměně pneumatik i duše. Využijte této příležitosti k tomu, abyste do pneumatik vložili duše odolné proti propíchnutí a hodně je nahustěte, což sníží valivý odpor kola.

Blatníky

Přestože horská kola jsou vyráběna pro použití v terénu a blátě, mnoho z nich neobsahuje blatníky. Je to proto, že bláto a nečistoty mají sklon se usazovat mezi pneumatikou a blatníkem. Kola se přestanou volně otáčet daleko dříve, než si to vůbec uvědomíte. Není absolutně nutné se do této situace dostat. Přední a zadní blatníky chrání kolo před vodou a špínou na silnici a udržují v čistotě i Vás. To je velmi důležité, zvlášť pokud využíváte své kolo pro cestu do práce.

Trekingové jízdní kolo a reflexní samolepky a pásky

Pokud se chystáte jezdit na Vašem trekingovém kole v noci, zvažte přidání reflexních samolepek a pásků. To je skvělý způsob, jak zlepšit svou viditelnost v noci za minimální cenu. Tyto pásky můžete snadno zakoupit v místním obchodě se smíšeným zbožím. Umístěte je na ty části jízdního kola, kde mohou v noci jasně zářit, ale během dne méně. Páska může být umístěna na klikách, aby se zajistilo, že odrážejí světlo v noci. Chcete-li být dobře vidět v noci, ujistěte se, že jsou tyto prvky umístěny dobře. 

Pomocí těchto jednoduchých a efektivních tipů můžete snadno přeměnit Vaše horské kolo na trekingové. Ujistěte se, že si pořídíte dobré pneumatiky, neboť představují hlavní rozdíl mezi horským a trekingovým kolem. Užijte si Vaše nové trekingové kolo.


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.