Auto je pro většinu domácností jednou z nejdůležitějších věcí. Je to také velká investice, díky níž je pro nás nesmírně důležité, abychom se o své vozy pravidelně starali. Díky dobré údržbě nám dobře a dlouho slouží. Pokud budete postupovat podle níže uvedených kroků, stanete se mistr na čištění vozu. Auto, které má na podvozku špínu, může snadno zkorodovat, a proto ztratí svou hodnotu. To je důvod, proč je pravidelné čištění automobilů velmi důležité. Z čistého auta je také všeobecně úplně jiný pocit, jeho výkon se zlepší a prodlouží se mu životnost. 

Zde je podrobný průvodce čištěním automobilu, který Vám pomůže udržet Vaše auto čisté i v domácích podmínkách.

Umyjte exteriér vozu

Prvním krokem je umýt exteriér vozu. Je lepší nečistit auto utěrkou, pokud jsou na vozidle nečistoty, mohlo by totiž dojít ke kruhovým škrábancům a šmouhám a ke ztrátě lesku laku. Suchá utěrka s nečistotami se navíc chová jako brusný papír a může poškrábat lak.

Pro čištění automobilů používejte vodu, šampon a čistou utěrku z mikrovláken. Poslouží i k odstranění nánosů nečistot.

Mistr na čištění vozu – vysušení

Použijte čistou a suchou utěrku, abyste absorbovali veškerou vodu z povrchu vozu. Ujistěte se, že je utěrka řádně vypraná, aby na ní nebyly žádné nečistoty. Před čištěním Vašeho vozu můžete pro odstranění vody použít také stěrku.

Leštění

Je-li vaše auto tmavší barvy, potom by Vám mohla leštěnka pomoci udržet lesk po delší dobu. Použijte leštěnku s voskem, která je běžně dostupná na trhu, a postupujte podle pokynů na obalu. Leštění vozu po čištění je důležité, protože odpuzuje prachové částice a v případě deště zamezuje hromadění vody.

Čištění interiéru

Po vyčištění auta zvenku je čas vyčistit interiér vozu. Použijte vlhký kus látky k očištění prachu z interiéru a čalounění.

Leštění interiéru

Komerčně dostupný lesk na interiér vozu dodá interiéru Vašeho vozu lesk a obnoví vzhled nového auta. Také uvnitř auta šíří příjemnou vůni.

Mistr na čištění vozu – odmaštění a lubrikace

Po dokončení mytí automobilu je důležité odmastit hlavní komponenty, abyste se zbavili škodlivé mastné špíny, a dále je důležité namazat díly, jako jsou závěsy. Pro tyto účely je velice vhodný přípravek WD-40.  Stačí jej nastříkat na díl, ze kterého potřebujete odstranit mastnotu.

Přípravek můžete nastříkat také do zámků a závěsů dveří, abyste se ujistili, že se tak snadno nezaseknou.


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.