Ochrana proti korozi je téma, které se týká každého majitele automobilu, jelikož koroze poškozuje nejen vozidlo, ale také si vybírá daň na vzhledu a hodnotě vozidla v případě dalšího prodeje. Automobil je pro korozi jedním z nejoblíbenějších míst. Existuje však spousta věcí, které můžete udělat, abyste ji udrželi mimo Váš automobil. Pokud svůj automobil řádně neudržujete, budete tu a tam objevovat korozi, která porušuje integritu vozidla a ubírá mu na kráse. Pokud necháte rez postupovat, bude obtížné ji později odstranit.

Může to znít jako klišé, ale prevence je v tomto případě lepší než léčba. Zde je několik tipů a triků pro majitele automobilů, které pomáhají udržet vozidla bez koroze. Tyto tipy zpomalují oxidaci i těch nejkřehčích částí automobilu a budou je udržovat lesklé a bez koroze a rzi.

Tipy pro prevenci proti korozi a rzi

Následující tipy pro prevenci ochrání Váš automobil před korozí a rzí.

1.      Umýt a navoskovat

Pokud Váš automobil pravidelně myjete a voskujete, šance na korozi se značně sníží. Nečistota způsobuje nejen to, že Vaše vozidlo vypadá špatně a je špinavé, ale také má v sobě spoustu vlhkosti, což je jedna z hlavních příčin koroze. Mytí vozidla každých několik týdnů zabrání akumulaci prachu a nečistot. Navíc voskování kvalitními automobilovými vosky minimálně každé čtyři měsíce udrží lak odolný před kontaminanty, které mají tendenci přiléhat k povrchu a působit poškození laku. Tato poškození umožňují proniknout vlhkosti a způsobit korozi kovu. Pro prevenci proti korozi Vašeho automobilu je důležité pravidelně umýt a voskovat.

2.      Ochrana Vašeho automobilu proti posypové soli

Koroze vozidla se urychluje, pokud žijete poblíž moře nebo během zimy, kdy na silnicích leží posypová sůl. Nejlepším způsobem, jak předcházet korozi Vašeho vozidla kvůli posypové soli, je pravidelné mytí a následné mazání spodní části vozu správným mazivem jako je WD-40. Spodní část vozu a blatníky kol musí být vyčištěny vždy, když zjistíte, že jsou špinavé, nebo alespoň jednou týdně v zimě, když je na silnici velké množství soli. Očištění od soli a nátěr dobrým mazacím prostředkem proti korozi zabrání korozi Vašeho vozidla, protože vytváří překážku mezi povrchem vozidla a vlhkostí, která je hlavním důvodem vzniku rzi.

3.      Nátěr přípravkem WD-40

 

Pokud nechcete mít problémy s korozí Vašeho automobilu a chcete zajistit, aby Vaše vozidlo zůstalo v perfektním stavu po celý rok, musíte jej ošetřit ochranným mazivem proti korozi. Pokud jde o nátěr pro prevenci proti korozi, nic nepřekoná přípravek WD-40. Udržuje kovové povrchy v suchu, což je klíč k zamezení vzniku rzi na automobilech. Má všechny vlastnosti, které potřebujete od spreje proti korozi a bude udržovat Vaše vozidlo v pořádku po dlouhou dobu.

Pro dosažení co nejlepších výsledků před použitím přípravku WD-40 Váš automobil vždy řádně umyjte. Nenanášejte jej pouze na vnější část karoserie vozidla, ale i na spodní stranu vozu, která je náchylnější ke vzniku koroze. S naneseným přípravkem WD-40 zůstane Váš automobil bez problémů s korozí a následných složitých postupů, jak se jí zbavit.

4.      Dávejte pozor na nárazy, ostré předměty, škrábance

Způsob, jakým jsou v dnešní době budována a uspořádána parkoviště, je takový, že vozidla jsou zaparkována mnohem blíže k sobě než dříve. To zvyšuje riziko nárazů a škrábanců od sousedních vozů při otevírání dveří, atd. Škrábance vznikají také tehdy, když si osoby ze sousedního vozu položí na střechu, kapotu nebo kufr Vašeho automobilu předměty při odemykání jejich vozu. Prohlubně a škrábance mohou být také způsobeny oblázky nebo drobnými kameny, které při jízdě narazí do vozidla. Je důležité si uvědomit příčiny těchto problémů a snažit se jim co nejvíce vyhnout. Tato poškození a škrábance způsobují, že v nich zůstává vlhkost, což vede ke vzniku koroze vozidla.

 

5.      Udržujte automobil v provozu a pravidelně jej kontrolujte

Pokud chcete, aby byl Váš automobil bez koroze, udržujte jej v provozu. Pokud dojde k dlouhému období nečinnosti, automobil umyjte a nastříkejte jej přípravkem WD-40, což je nejvhodnější sprej proti korozi. Nejezděte příliš blízko za jinými vozidly, abyste zabránili vzniku škrábanců způsobených odmrštěním kamínků. Kdykoliv je to možné, automobil zakrývejte ochranným krytem.

Pro prevenci proti korozi je také důležitá pravidelná kontrola Vašeho automobilu. Hledejte korozi na karoserii a ujistěte se, zda lak na kterékoliv části vozidla nemá viditelné „puchýřky“, protože v takovém případě se jedná o začátek problému s korozí. Zvláště zkontrolujte tyto tři oblasti náchylné ke vzniku koroze – kufr a motor, vnější lakované díly a podvozek.

Automobily jsou náchylné ke korozi, a pokud se o ně majitelé řádně nestarají, koroze se bude zvětšovat bez povšimnutí. Je proto důležité mít na paměti výše uvedené tipy a triky, aby nebylo Vaše vozidlo ohroženo. Britové už po dobu 60 let své vozy chrání před korozí pomocí přípravku WD-40. Jedná se o ideální mazací prostředek proti korozi, který se snadno rozprašuje a poskytuje vynikající ochranu proti korozi. S nástřikem přípravkem WD-40 zůstane Vaše vozidlo bez koroze a rzi alespoň půl roku.