Většina majitelů automobilů si v zimě nejvíce stěžuje na to, že jejich auta vypadají, že přitahují nečistoty, rez a písek rychleji, než magnet přitahuje železné piliny. Zda je výše uvedené prohlášení nadsázkou nebo ne, je otázka do debaty, ale skutečností je, že auta se v zimě rychle ušpiní, znehodnocují se, a majitelé automobilů to nenávidí.

Zklamáni z toho, jak krátce jejich auta zůstanou po vyčištění čistá, způsobí, že většina majitelů automobilů se rozhodne přestat čistit své vozy úplně. Neuvědomují si ale, že čištění je přesně to, co jejich auta potřebují, aby se zabránilo trvalým následkům tohoto zimního období na jejich voze.

Zde je několik tipů, které můžete použít při čištění automobilů v zimě:

Použití hadice s vodou

Ve většině případů bude k odstranění většiny zimních nečistot z laku Vašeho vozu stačit hadice. Odstranění špíny z “lehce přehlédnutelných míst”, jako jsou paprsky kol, je důležité, protože postupné nahromadění špíny vede k zadržování vlhkosti, což způsobuje vznik koroze a rzi. Abyste tomu zabránili, je důležité, abyste v zimě vyčistili při zimním čištění vodní hadicí i tato místa.

Pokud byste se ale chtěli opravdu zbavit veškerých starostí souvisejících s korozí, bylo by lepší vložit důvěru do přípravku jako je WD-40. Jedna vrstva WD-40 na povrchu Vašeho vozu jej pomůže chránit před korozí bez ohledu na to, kolik vlhkosti je v atmosféře. Dávejte pozor, aby přípravek WD-40 nekapal na jiné části Vašeho vozu, které si nepřejete mazat, např. pneumatiky.

Nanášení vosku

Vzhledem k veškeré té špíně a prachu, kterým je Váš vůz během zimy vystaven, aplikace vrstvy vosku poskytne ochranu na dlouhou dobu. Vosk nepřináší však pouze údržbu – zejména ochranu laku, ale poskytuje také další ochrannou vrstvu. Bylo by ideální dopřát Vašemu vozu navoskování před zimou, ale nikdy není pozdě! Vzhledem k tomu jaké je v dnešní době počasí, doporučujeme, abyste to udělali co nejdříve!

Nezapomeňte však, že pokud si přejete zabránit korozi, bude lepší ošetřit Váš vůz přípravkem WD-40. Čištění a údržba Vašeho vozu v zimě by bez něj nebyli úplné.

Obstarejte nové koberečky

Kdo by neměl rád v interiéru svého vozu textilní koberečky, které jsou krásné a pohodlné. Nicméně když se bavíme o zimním období, musíte vzít v úvahu skutečnost, že tyto koberečky budou neustále silně znečišťovány špínou a blátem z Vašich bot. Bylo by lepší vyhnout se všem potížím a přes zimu nahradit tyto textilní koberečky jejich gumovými alternativami. Gumové podlahové rohože jsou navíc levné, takže Vám nebude líto je po zimě třeba i vyhodit.

Bezpečná jízda

Kdo chce se svým vozem driftovat ve sněhu jako Vin Diesel v jednom z filmů Rychle a zběsile /Fast a Furious/? No, já ne! A víte proč? Protože Vin Diesel nemusí potom auto celé čistit. Zatímco driftování ve sněhu může být zábavný a skvělý způsob, jak se předvést před svými přáteli, faktem zůstává, že spodní stranu Vašeho auta pokryje sníh, sůl, písek, špína, atd. Takže, pokud nemáte v úmyslu strávit zbytek dne čištěním Vašeho vozu, nepokoušejte se během zimy o podobnou jízdu, zvláště pokud jste nezkušený řidič, protože by mohlo dojít k nehodě.

Představujeme přípravek WD-40

Ať už hovoříme o ochraně proti korozi nebo jejím odstraňování, čištění auta v zimě nemůže být kompletní bez přípravku WD-40. Víte proč? Přípravek WD-40 je sprej, který vytěsňuje vodu, a který v zimě udržuje všechny formy vlhkosti mimo materiály, na které je nanesen. Znamená to, že se pod lakem nebudou vyskytovat nažloutlé skvrny, které přímo křičí do světa, že se v zimě o své auto nestaráte.

Upozorňujeme však, že jsou nutná častá ošetření a že budete muset nastříkat Vaše auto přípravkem WD-40 minimálně jednou týdně, přinejmenším pokud si přejete, aby ochrana proti korozi trvala po celou zimní sezónu. Pryč jsou dny, kdy auto v garáži bylo během zimy jediným způsobem, jak jej ochránit před korozí. Díky WD-40 je náš život jednodušší, pohodlnější a snadnější.