Jaro znamená spoustu grilování, setkávání s přáteli a večírků. A abyste byli dokonalým hostitelem, musíte mít svůj dům v té nejlepší formě. Všichni víme, že po zimě může být dům v poněkud zanedbaném stavu, ale s několika tipy na jarní údržbu domu můžete Váš dům rychle připravit na všechny ty začínající radovánky.

Abyste mohli pořádat ty nejlepší večírky a grilování, musíte na to nejprve připravit dům. Pojďme rychle projít kontrolní seznam, který musíte dodržet, aby byl Váš dům připraven.

Zkontrolujte střechu

Po zimní sezóně může dojít k poškození střechy Vašeho domu. Důkladně zkontrolujte, zda nedošlo k poškození nebo odpadnutí tašek a pokud ano, urychleně vše nechte opravit. Nemusíte nutně lézt po žebříku, abyste střechu zkontrolovali, postačí si střechu prohlédnout dalekohledem, případně nechte střechu zkontrolovat odborným pokrývačem. Pokud však chcete, můžete samozřejmě na střechu vyskočit sami.

Tipy na jarní údržbu domu: Vyčistěte okapy a svody

Zima může roury odvodňovacího systému zanechat ucpané. S přicházejícím jarem je určitě nezapomeňte vyčistit. Pokud potrubí nevyčistíte, může to poškodit konstrukci domu. Mohlo by začít hnít dřevo a přilákat nezvané škůdce.

Zkontrolujte všechny dřevěné venkovní konstrukce

Dřevěné terasy, zábradlí, dveře, mřížoví, pergoly a dřevěné zárubně je třeba důkladně zkontrolovat, aby nedošlo k problémům s plísní. Pokud je to možné, napusťte všechny dřevěné konstrukce utěsňovacím přípravkem, aby byly schopné odolat náporu vody z jarních dešťů.
Doporučujeme používat utěsňovací přípravek na vodní bázi, protože rychle schne ve srovnání s utěsňovacími přípravky na bázi oleje. Utěsňovací přípravky na bázi oleje mohou schnout i dva až tři dny.

Malování domu

Pokud uvažujete o vymalování Vašeho domu v blízké budoucnosti, doporučujeme Vám, abyste se k tomu odhodlali hned teď. Jaro je ten nejlepší čas na obnovu barev Vašeho domu. Všechno na jaře září novým životem, tak proč by nemohl i Váš dům?
A pokud nechcete vymalovat celý dům, můžete obnovit pouze exteriér.

Pozor na dřevokazné škůdce

Dobře prohlédněte všechny dřevěné konstrukce Vašeho domu, zda v nich nenajdete dřevokazné škůdce. Pokud ano, zbavte se jich ještě před rozšířením jejich populace, protože potom se mohou rozšířit po celém domě. Pokud zaznamenáte jakékoli známky jejich existence, okamžitě kontaktujte odborníka, aby Váš dům vydezinfikoval.

Tipy na jarní údržbu domu: Zavlažovací systém

Zkontrolujte, zda jsou všechny postřikovače na zahradě před jarem v dobrém stavu. Ručně zkontrolujte každou jednotku a zkontrolujte, zda je v pořádku hlavice a také průtok vody. Nakonec vyzkoušejte jejich správnou funkci, a zda pracují bez závad, když se automaticky vysunou.

Zkontrolujte příjezdovou cestu

Je docela možné, že po zimě bude povrch Vaší příjezdové cesty kluzký. Stav příjezdové cesty můžete posoudit procházkou. Aby na ní nikdo neuklouznul, povrch cesty vyčistěte a dejte tak vše neprodleně do pořádku

Oživte svou zahradu

Setkání s přáteli nebo zahradní párty nebudou nikdy perfektní, pokud bude Vaše zahrada zašlá. Dejte ji do pořádku a Váš život v zahradě bude plný radosti a svěžesti.

Chcete-li zajistit tu nejlepší možnou jarní údržbu domu, projděte si pečlivě seznam prací a dejte se do péče o Vás dům.

Více rad a tipů najdete na našem blogu.