Zima může Vaši zahradu zanechat ve špatném stavu. Dostat ji zpět do formy vyžaduje určité práce. Ale nebojte se, nebude to vyžadovat příliš mnoho námahy. Jen pár oprav tady a nějaká ta jarní údržba zahrady támhle a je to! Vaše zahrada bude zase perfektní.

Chcete-li připravit svou zahradu na novou sezónu, budete muset provést několik kroků.

Ostříhejte staré rostliny a trvalky

První věc, kterou musíte udělat, je zbavit se nezdravých mrtvých rostlin, které jsou na Vaší zahradě již nějakou dobu. Nemusíte vytrhávat celou rostlinu, pouze ostříhejte mrtvé nadzemní části a listí. Vzhledem k tomu, že rostliny právě přečkaly zimní sezónu, je pravděpodobné, že některé jejich části ztratily svěžest. Proto je nutné odstranit mrtvé části, abyste rostlinám vrátili život a energii.

Jarní údržba zahrady: Oživte půdu

Tento úkon je životně důležitý, protože ovlivňuje růst a zdraví všech rostlin, stávajících i budoucích. Přidejte do půdy kompost a zalévejte. Zdravá půda znamená zdravé rostliny. Pokud chcete mít zahradu hemžící se zelenajícími se rostlinami, musíte vyčerpané půdě věnovat trochu pozornosti.

Kromě přidání hnoje pro přihnojení půdy přidejte do půdy také určité množství květin a mulče z listů. Pomáhá předcházet růstu plevelů a chorobám, které by mohly potenciálně zničit všechno Vaše rostlinstvo.

Připravte záhony

Je nezbytné, abyste své květinové záhony připravili předtím, než nastane čas pro výsev rostlin. Vyplejte případnou trávu, která v záhonech vyrostla. Také odstraňte z květinových záhonů všechny mrtvé listy nebo zbytky rostlin. A hurá na další krok.

Jarní údržba zahrady: Zasaďte nové květiny a keře

Jakmile odstraníte všechny zbytky a mrtvé rostliny, je čas do Vaší zahrady zasadit nový život. Zasejte semena různých rostlin, doporučujeme spíše trvalky než jednoletky. Jednoleté rostliny je potřeba každý rok vyměňovat, což je zbytečná práce navíc.

A především zasejte nejdříve ta semena, která potřebují hodně času na vylíčení. Tímto způsobem můžete zajistit, že v době, kdy bude nová sezóna v plném květu, všechny nové rostliny budou vzrostlé.

Zatočte s plevelem

Na staré a nové záhony aplikujte postřik, abyste se zbavili všech pučících plevelů. Včasný postřik udusí zárodky plevelu, než se rozšíří po celé zahradě.

Nezapomeňte provést všechny uvedené kroky, abyste se mohli potom podívat z okna a před domem vidět rozkvetlou zahradu. Neleňte a začněte s přípravou Vaší zahrady na jaro včas.