Penetrační spreje, označované také jako penetrační kapaliny a penetrační oleje, jsou maziva na ropné bázi s nízkou viskozitou. Nejběžnějším faktorem při určování nejlepších penetračních sprejů je co nejnižší úrovně viskozity. Díky této vlastnosti se tyto produkty snadno aplikují na širokou škálu postižených dílů.

Penetrační spreje dostaly své jméno díky schopnosti proniknout/vniknout/penetrovat i do těch nejužších mezer, které se nacházejí mezi dvěma díly. S pomocí těchto produktů mohou lidé na celém světě vytěsňovat nečistoty nebo materiály, které by mohly uvíznout uvnitř. Kromě toho na povrchových pórech zůstane tenká vrstva oleje.

Pokud si nepřejete čekat a postupně zkoušet všechny penetrační spreje, který je nejlepší, můžete přejít přímo ke dvěma nejlepším na našem seznamu. Neztrácejte čas s ostatními penetračními spreji a zkuste tyto:

#2: Penetrační sprej Krano Kroil

Odborníci shledali, že tento produkt je mezi penetračními spreji nejlepší pro úkoly, jako je například uvolňování zrezivělých šroubů. A co více, tento produkt také rychle proniká a uvolňuje zmrzlé nebo zadřené kovové díly.

Penetrační olej Kroil proniká do 1 miliontiny palce úzkého prostoru. Tímto způsobem může rozpouštět rez a zabránit jejímu opakovanému výskytu, aniž by napadl samotný kov. Olej v tomto přípravku je velmi účinný při vytěsňování vody, vysoušení mastnoty, rozpouštění gumy a samozřejmě při mazání.

#1: WD-40 Multi-Use Product s aplikátorem Smart Straw

Bylo zjištěno, že tento univerzální a víceúčelový přípravek proniká mezi zadřené díly a zároveň chrání jakýkoli kovový předmět před korozí a tvorbou rzi. Tento přípravek také vytěsňuje vlhkost všude tam, kam jej nastříkáte a zároveň zanechává tenkou vrstvu oleje, která zajišťuje mazání.

Tento produkt je v podstatě aerosol na vodní bázi, který pracuje s jedinečným bio-rozpouštědlem, které se ukázalo jako nejjednodušší a nejsilnější odmašťovač na trhu. Důvodem je schopnost proniknout skrz mastnotu a zatvrdlou špínu. Díky tomu se jedná o nejlepší přípravek pro komerční spotřebiče, mastné automobilové díly, podlahy obchodu a čisticí nástroje.

Přidaná výhoda inhibitorů koroze obsažených ve složení tohoto přípravku chrání téměř jakýkoli povrch před tzv. bleskovým zrezivěním. WD v názvu přípravku znamená „vytěsňování vody“ (water displacement) – což znamená, že tento přípravek je speciální směsí maziv. Formulace WD-40 se také skládá ze složek pro penetraci, vytěsňování vody, odstraňování nečistot a antikorozních složek.

Jaké účinky tohoto přípravku jsou ty nejlepší?

 

Ochrana

Složky tohoto přípravku odolné proti korozi chrání před vlhkostí a korozivními prvky.

Uvolnění zadřených mechanických dílů

S pomocí WD-40 můžete uvolnit jakékoli zamrzlé nebo zadřené kovové díly nebo dokonce povrch zbavit rzi.

Lubrikace

Mazací složky tohoto přípravku se široce rozptylují po jakémkoli povrchu a tím zajišťují snadný pohyb všech pohybujících se dílů.

Vytěsnění vlhkosti

WD-40 je také ideální pro vytěsnění vlhkosti z elektrických systémů pro potřeby odstranění jakýchkoli zkratů způsobených vlhkostí.

WD-40 je skutečně víceúčelovým přípravkem!