Vidíte nové auto, které projíždí na silnici kolem Vás, a říkáte si: “Měl bych si už opravdu umýt auto”. Nebojte se, všichni to známe. Ano, čištění automobilu vypadá jako náročná práce, ale přemýšleli jste někdy o tom, proč je tak snadné si dát sprchu, ale když jde o vůz, nikdy se to časově nehodí. Ježdění s vozem každý měsíc do myčky může být velmi drahé a ne každý z nás to dělá. Představte si, že se na Vašem autě hromadí nečistota, kterou mimochodem nevidíte, a ničí jeho krásu.

Čištění interiéru vozu je poměrně snadné, protože vše, co musíte udělat, je otřít vlhkým hadříkem a pak navoskovat. Co se týče koberce, je-li vyjímatelný, můžete jej vyprat pracím prostředkem a okolní oblasti vysát vysavačem. Ale pokud mluvíme o exteriéru vozu, potřebujete mnohem zdlouhavější přístup. Připravte se na náročnou práci, protože bude špína a mokro.

Nepotřebujete žádné módní prostředky pro čištění automobilů. Při pohledu do regálů v obchodech s mnoha speciálními prostředky od rozpouštědel, utěrek, atd. můžete být v pokušení je koupit, ale položte si sami sobě otázku – ​​potřebuji to vůbec? Ne, protože se dozvíte několik tajných triků, které Vám pomohou vyčistit auto v šesti jednoduchých krocích.

Krok #1

Použijte vysoký tlak vody

Jednou z největších chyb, kterou většina lidí dělá při čištění automobilů je, že umývají vozidlo pomocí tekutého mycího prostředku na nádobí. Tyto prostředky mohou odstranit nečistoty, ale odstraní také vosk a zanechávají lak nechráněný a náchylný ke korozi. Proto si raději zakupte jakýkoliv tekutý mycí prostředek na automobily a v rukavicích vytvořte na voze pěnu. Místo čištění mnoha kbelíky vody použijte hadici a nastavte ji na vysoký tlak vody. Tím se odstraní zatvrdlá nečistota na ráfcích.

Krok #2

Odstranění nečistot ze škrábanců

Jakmile je vůz bez špíny, zřetelně vidíte šmouhy, oxidace a škrábance na laku. Když Vaše auto jede rychle, řekněme 60 km/h, nečistoty ze vzduchu uvíznou na otevřeném povrchu, což poskytuje korozi úkryt. I když mytí odstraňuje nečistotu, ostřejší zrna zůstávají. K tomuto kroku potřebujete kostku hlíny, tzv. Clay-bar. “Clay-Barring” je proces, při kterém použijete hlínu a maziva, abyste tyto škrábance vyčistili.

Vtiskněte hlínu do dlaně a nastříkejte na ni mazivo. Nyní hlínou přetřete škrábance. Tím se odstraní poslední voskování a obnoví se hladkost laku. Čím hlubší jsou škrábance, tím častěji budete muset použít novou kostku claye a čerstvý nástřik maziva. Šedá hlína je známkou toho, že se odstraňuje nečistota.

Krok #3

Použijte prostředek na čištění vozů jako je WD-40

Pokud považujete “Clay-Barring” za nevhodný, protože má Vaše auto příliš mnoho škrábanců, alternativní volbou je použití přípravku WD-40. WD-40 je mazivo pro čištění automobilů, které se používá pro různé aplikace. Kromě odstraňování nečistot, oleje a špíny z povrchu vozu se také používá k uvolnění matic a šroubů a zabraňuje korozi kovových dílů. Jediným nástřikem tohoto maziva můžete nejen vyčistit povrch automobilu, ale také zabránit korozi. Stačí jej nastříkat na škrábance a setřít prach ocelovou vlnou. Nastříkejte druhou vrstvu a nechte zaschnout. Tím zabráníte, aby se částice nečistot a rez přichytily na povrch vozu po dobu šesti měsíců.

Krok #4

Leštění

Leštění je zcela jiné než voskování. I když je tento krok volitelný, může odstranit lehčí škrábance z povrchu vozu. Pro tento krok nepotřebujete leštičku. Nalijte trochu automobilového lešticího prostředku na houbičku a naneste po celém vozidle.

Krok #5

Vosk pro ochranu krásy automobilu

Bez vosku není čištění vozu kompletní. Voskování vozu chrání před UV zářením a zabraňuje vyblednutí. Také chrání lak automobilu před trusem ptáků. Naneste malé množství vosku na pěnovou houbičku a aplikujte jej na lak kruhovým pohybem. Existují dva druhy vosku – bílý lesk a lesklá povrchová úprava. V závislosti na barvě Vašeho auta si můžete z těchto dvou druhů vybrat.

Krok #6

Umyjte okna

Namísto použití spreje na čištění skla použijte prostředek WD-40. Po umytí skla mýdlem a odstranění přebytečné vlhkosti nastříkejte na sklo malé množství prostředku WD-40 a setřením odstraňte nečistoty. Ujistěte se, že jste stáhli okno a vyčistili také horní část skla.

Častý problém při čištění vozu je, že lidé nejsou schopni odstranit samolepky umístěné na čelním skle. Nebojte se, protože WD-40 umí odstranit i tohle. Jednoduše nastříkejte přípravek na samolepku a trpělivě nějakou dobu počkejte. Chemikálie v mazivu samolepku uvolní a potom ji můžete odstranit plastovým nožem.

Takže směle do toho . . . šest jednoduchých kroků pro čištění automobilů. Nepotřebujete žádné drahé prostředky. Vše, co budete potřebovat, je mazivo WD-40, které Vám pomůže vyčistit povrchy, které jste dříve považovali za nemožné vyčistit.

Toto mazivo je dostatečně silné pro použití na jakémkoli povrchu vozu, včetně motoru. Mazivo nabízí šestiměsíční ochranu proti nečistotám a rzi. Vše, co musíte udělat, je umýt a navoskovat Vaše auto jednou měsíčně a přípravek WD-40 se postará o zbytek.