Možná to znáte – muset se rozhodnout, zda ušpiněný kus oděvu vyhodit nebo čelit hněvu. Přitom jste neudělali nic špatného, jen si příště zkusit vzít utěrku místo bryndáku, až si opět dopřejete nějaké to jídlo z fastfoodu. Nyní se však zaměřme na již vzniklý problém. Řekneme Vám, jak odstranit skvrny z oblíbené košile.

Zde je naše řešení pro dilema, zda odstranit skvrny, aniž by to rozrušilo Vaši ženu nebo vyhodit oblíbenou košili:

1. Jak odstranit skvrny – vyzkoušejte čistící přípravky

Domácí řešení pro ty velmi mastné skvrny na Vaší košili může být kterýkoliv z přípravků běžně dostupných v téměř každé domácnosti jako čistič podlah, apod. Vezměte košili a ošetřete mastnou skvrnu vybraným přípravkem. Než košili vložíte do koše na prádlo jako obvykle, jako by se nic nestalo, zkuste skvrnu co možná nejlépe odstranit.

2. Kukuřičný škrob

Dalším skvělým domácím prostředkem pro čištění mastných skvrn je kukuřičný škrob. Toto řešení je však nejlepší pro starší skvrny, které jsou již velmi zaschlé. Takže pokud už nějakou dobu schováváte košili s mastnou skvrnou, je čas stát se svědkem zázraku.

Položte oděv na rovnou plochu. Nyní na zaschlou skvrnu naneste trochu kukuřičného škrobu ze zásob Vaší ženy a nechte působit asi hodinu.

Po uplynutí jedné hodiny vykartáčujte zbytkový prášek hadříkem nebo vlhkou houbou. Pokud stále vidíte slabé stopy po skvrně, skvrnu ošetřete tentokrát mýdlem a měla by zmizet!

3. Domácí řešení nefungují? Správná chvíle obstarat si WD-40

Obstarejte si WD-40 a postupujte podle následujících 4 kroků. Vezměte si houbu nebo hadřík a nalijte na ně trochu WD-40. Nyní zasaženou oblast takto navlhčeným hadříkem nebo houbou vydrhněte – a nebojte se, tento produkt Vaše oblečení neznečistí.

Ponechte přípravek WD-40 několik minut působit. Poté si vezměte špachtli a jemně z postižené oblasti Vašeho oblečení skvrny odstraňte. Zjistíte, že skvrna bude rychle mizet.

Jediné, co musíte udělat, je namočit postiženou oblast do změkčovače tkanin – nejlépe vonícího – a omýt vodou a mýdlem. Když prádlo opláchnete a osušíte, uvidíte, že Váš malý domácí experiment zafungoval skvěle.

Před aplikací jakéhokoliv přípravku na oblečení vždy nejprve proveďte test na malém kousku látky, aby nedošlo k dalšímu poškození materiálu.


Více rad a tipů najdete na našem blogu.