Foto: Le Do – AdobeStock.com


Kdo by neměl rád jízdu na kole. Ale pokud jde o Vaše kolo, je důležité si uvědomit, že péče o něj zajistí jeho delší životnost. Zde uvádíme některé aspekty, které byste měli přijmout, pokud jde o údržbu jízdního kola:

Péče o Vaše jízdní kolo: pravidelně jej čistěte

Jednou z nejdůležitějších věcí, pokud jde o údržbu Vašeho kola, je zajistit jeho pravidelné čištění. Pravidelná údržba přispívá k tomu, aby bylo jízdní kolo neustále ve špičkovém stavu. Proč? Pokud jízdní kolo pravidelně nečistíte, na kole se usazují nečistoty. Nejen, že to ovlivňuje vzhled kola, ale v průběhu času to má významný vliv i na jeho výkon.

Vše, co potřebujete, je houba a kbelík s mýdlovou vodou. Pokud však chcete investovat do svého jízdního kola trochu více, zkuste přípravek WD-40 Bike Cleaner. Po odstranění bláta atd. z Vašeho kola na něj naneste nástřikem čistič jízdního kola WD-40 Bike Cleaner a poté jej opláchněte vodou. V případě odolných nečistot budete možná muset tyto kroky zopakovat.

K ochraně kovových částí Vašeho jízdního kola proti korozi použijte přípravek WD-40. Povlak WD-40 pomáhá předcházet vzniku koroze a tvorbě rzi.

Péče o Vaše jízdní kolo: dofoukněte pneumatiky

Důležité je také správné nahuštění pneumatik Vašeho jízdního kola. Proč je toto důležité? Špatně nafouknuté pneumatiky zvyšují riziko píchnutí duše, což si jako cyklista/cyklistka jistě nepřejete! Existuje mnoho způsobů nahuštění pneumatik – zejména se jedná ale o použití ruční pumpičky. Ruční pumpičku si můžete jednoduše zapůjčit v cyklistickém obchodě. Ujistěte se, že pneumatiky Vašeho kola jsou vždy dostatečně nahuštěné, prodloužíte tak jejich životnost. 

Péče o Vaše jízdní kolo: věnujte pozornost brzdám

Někteří lidé si myslí, že výsledkem péče o jízdní kolo je jeho následná rychlost, kterou vyvine při jízdě. To však není pravda, protože s velkou rychlostí přichází větší odpovědnost za sebe i za ostatní – tedy zajistit, abyste dokázali své jízdní kolo ovládat. A ovládat rychlost znamená zajistit, abyste byli schopni zastavit, kdykoli budete potřebovat, bez ohledu na rychlost, kterou jedete. To je ten důvod, proč je pro Vás důležité mít brzdy vždy ve špičkovém stavu. První věc, kterou musíte zajistit, je, aby Vaše jízdní kolo nemělo opotřebované brzdové špalíky. Proč? Protože mezi opotřebovanými brzdovými špalíky a žádnými brzdovými špalíky není skoro žádný rozdíl. Pokud jsou brzdové špalíky Vašeho kola opotřebované, zajistěte jejich okamžitou výměnu.

Další věc, kterou musíte zajistit, je, aby byly brzdy Vašeho jízdního kola bez vůle. Co to znamená? Pokud začnou být brzdy neúčinné, je nutné je dotáhnout. Nejjednodušší postup je seřízení nastavovacím válečkem u ruční páky brzdy. Pamatujte, že Vaše brzdy musí být vždy v dokonalém stavu. Závisí na tom Váš život!

Péče o Vaše jízdní kolo: řetěz

Řetěz je možná nejdůležitější součástkou při péči o Vaše jízdní kolo, protože výkon jízdního kola závisí na něm. Pokud je řetěz špinavý a mastný, je nesmírně důležité, abyste ho odmastili. Pokud jde o odmašťování řetězu, můžete vyzkoušet odmašťovač WD-40 Bike Degreaser. Vše, co musíte udělat, je namočit řetěz jízdního kola v přípravku WD-40 Bike Degreaser. Po chvíli vezměte starý kartáček na zuby a důkladně řetěz vyčistěte. Tím odstraníte veškeré nečistoty a nánosy mezi články řetězu. A to je vše! Odmašťování řetězu jízdního kola nebylo nikdy tak snadné!

Jakmile dokončíte odmašťování řetězu, doporučujeme na řetěz nanést vrstvu maziva. Proč? Protože vrstva maziva zajistí hladký chod řetězu při jízdě. WD-40 má řadu cyklistických maziv (do mokrého prostředí, do suchého prostředí, univerzální mazivo do všech podmínek prostředí), které vyhoví Vašim potřebám. Můžete také použít jako mazivo pro řetěz Vašeho jízdního kola originální přípravek WD-40!

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.