Říká se, že je třeba znát účel práce, pokud máte udělat danou práci dobře. Je důležité si pamatovat jak čistit řetěz jízdního kola, ale ne každý ví proč. Čtěte dál a zjistíte proč je důležité čištění řetězu jízdního kola.

Důkladná kontrola

Lidé nemají moc času na provádění inspekcí, proto je vhodné kolo pravidelně čistit. Když čistíte řetěz kola, musíte věnovat pozornost i těm nejmenším detailům. To Vám umožní zjistit potenciální problémy, které se mohou vyskytnout, a navíc to pomáhá předcházet budoucím problémům. Nikdo nechce opotřebované brzdové destičky a kabely řazení ve špatném stavu. Tomu se lze vyhnout hloubkovou kontrolou.

Vyčistěte hnací ústrojí

Pokud plánujete jízdu na kole, musí být hnací ústrojí Vašeho jízdního kola v perfektním stavu. To je nesmírně důležité, pokud chcete prodloužit životnost Vašeho kola.

Čistý řetěz na kole dělá zázraky. Často to, co způsobuje problém opotřebovaného hnacího ústrojí, je nahromadění prachových částic. Nejlepším způsobem, jak je odstranit, je pravidelné čištění. Předejdete tím poškození hnacího ústrojí Vašeho jízdního kola.

Výsledek bude skvělý, protože hnací ústrojí bude lépe fungovat po delší dobu. Další výhodou je, že zlepšením výkonu snížíte také náklady na údržbu kol.

Méně hluku

Jste unaveni z hluku, který vydává Vaše jízdní kolo? Pokud je odpověď ano, pak je načase, abyste poskytli řetězu kola komplexní údržbu. Prach a bláto způsobuje rychlejší opotřebení částí jízdního kola třením, což způsobuje, že skřípe. Aby se tomu zabránilo, musíte řetěz kola neustále čistit. Díky vyčištění odstraníte skřípavé zvuky a odstraníte také bláto a nečistoty. Jízdní kola, která dobře fungují, také dobře vypadají.

Ochrana Vaší investice díky čištění řetězu jízdního kola

Řetěz je nejdůležitější součástí Vašeho jízdního kola. Většina majitelů kol si to uvědomuje. To je často důvod, proč kupují drahý řetěz. Zakoupení toho nejlepšího řetězu však nestačí. Budete jej muset také udržovat. Tímto způsobem ochráníte svou investici.

Výkon Vašeho jízdního kola závisí na stavu řetězu více, než cokoliv jiného. Pravidelné čištění řetězu bude skutečně znamenat rozdíl v tom, jak Vaše kolo funguje. Jsme schopni chránit své vlastní investice.

Co potřebujete k čištění řetězu jízdního kola

Dost o tom, proč je třeba čistit řetěz. Nyní je důležité vědět, JAK si tuto práci sami udělat. Existuje snadná cesta.

Vše, co potřebujete, je přípravek WD-40. V nabídce je specializovaná řada výrobků pro zajištění veškerých Vašich potřeb (od čištění řetězů kol až po mazání a další úkony). Pokud jde o čištění řetězu kola, čistič jízdních kol WD-40 Bike Cleaner Vám poskytne ty nejlepší možné výsledky.


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

 Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.