Trekingové, nebo chcete-li hybridní kolo, jak napovídá název, je kombinací horského kola a silničního kola. Lze jej použít pro univerzální jízdu v různých typech terénů. Trekingová kola se obvykle používají pro dojíždění, protože Vám umožňují jezdit snadno a rychle. Tento článek Vám pomůže těmto jízdním kolům lépe porozumět.

Specifikace trekingového kola

Řidítka

Vzhledem k tomu, že trekingová kola jsou kombinací horských a silničních kol, najdete některé specifikace u obou z nich. Trekingová kola se obvykle dodávají s rovnými řídítky, které se vyskytují také u horských kol na rozdíl od zahnutých nebo zakroucených řídítek, které jsou doménou kol silničních. Brzdy a řazení je podobné komponentům u horských kol. Většina těchto trekingových jízdních kol nemá integrované řadící a brzdové páky typu STI. To je běžné naopak u silničních kol.

To vše umožňuje, aby měl jezdec při jízdě vzpřímenou polohu. Nedodává to kolu sice vysokou rychlost, ale jedná se o bezpečnější polohu zejména při jízdě v dopravě. 

Pneumatiky trekingových jízdních kol

Pneumatiky trekingových kol mají obvykle větší objem než pneumatiky na silničních kolech. To poskytuje trekingovému jízdnímu kolu větší komfort ve srovnání s užší gumou na silničním kole. Velikost kola je indikátorem předurčení trekingového kola k určitému terénu. Například velikost 26 se běžně vyskytuje u horských kol, které jsou určeny do terénu. Jízdní kola větší velikostí kol nejsou nejlepší pro jízdu v terénu.

Brzdění a řazení u trekingových jízdních kol

Brzdění u trekingových kol se může lišit model od modelu. Nejčastěji používané brzdy u trekingových jízdních kol jsou V-brzdy. Hydraulické a mechanické kotoučové systémy se také běžně používají u těchto kol. Trekingová kola obvykle používají variabilní převody. Zadní kazety s mnoha ozubenými kolečky a trojitý převodník vpředu jsou velmi běžné. Některá trekingová kola však mají nábojové řazení, které je téměř bezúdržbové. Pokud uživatel upřednostňuje jednoduchost, jsou k dispozici i trekingová kola s jednou rychlostí.

Blatníky

Trekingová kola mají obvykle blatníky. Ty jsou nutné zejména při jízdě na kole do práce. Blatníky účinně chrání před znečištěním oděvů v případě výskytu louží na silnici, což je velmi praktické v deštivých dnech. Blatníky také zabraňují stříkání vody kolem vás. Blatníky však lze sundat, když si budete jisti, že bude hezké počasí.

Odpružení

Trekingová kola mohou být dodávána bez nebo s odpruženou přední vidlicí. Většina těchto kol nemá vůbec žádné odpružení. Odpružené vidlice mohou způsobit, že šlapání bude méně efektivní a také zvyšují celkovou hmotnost kola. Takže většina lidí, kteří jezdí na dlážděných cestách, se odpružení vzdává. Některá trekingová kola mají přední odpružení, které pomáhá absorbovat nárazy předního kola při jízdě po hrubých cestách.

Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.