Jak je uvedeno na jasně modré nádobce, WD-40 je snadné řešení a možná nejlepší mazivo pro uvolnění zadřených dílů, zabraňuje korozi a tvorbě rzi, vytěsňuje vlhkost a odstraňuje skřípání. Pravděpodobně máte nádobku WD-40 někde v garáži i Vy!  Chcete-li se dozvědět o některých překvapivých použitích tohoto nejlepšího lubrikantu na trhu, tady jsou:

1. Lubrikace zahradního nářadí

Chtěli byste vědět, co se stane, pokud nastříkáte přípravek WD-40 na zahradní lopatku, motyku, vidle nebo lopatu? Když skončíte s prací, půda z nástrojů jednoduše sklouzne! WD-40 je sice především perfektní mazivo, při provádění zahradních prací ale budete vděčni i za tuto funkci.

2. Čištění dlažby

Přípravek ve spreji WD-40 je vyzkoušen a otestován miliony lidí a majitelů domů a všichni tento produkt milují i pro použití na čištění dlažby. A dále proto, že přípravek je tak účinný při odstraňování všech forem šmouh, barev, laků na nehty a rozlitých řasenek. Zkuste WD-40 a ověřte si, že s ním lze snadno vyčistit i špínu ze spár mezi dlaždicemi.

Jakmile dokončíte práci na podlaze, umyjte ji mýdlovou vodou.

3. Odstranění žvýkačky – použijte nejlepší mazivo

Pouhým nastříkáním přípravku WD-40 snadno odstraníte nalepenou žvýkačku z koberce nebo dokonce z vlasů! Jedná se o mnohem lepší způsob než klasické vystříhávání žvýkačky, což Vám zničí účes nebo zanechá viditelné stopy na Vašem koberci.

4. Smazání kreseb pastelkami

Pokud máte v domě neposedné děti, dobře víte o jejich tendenci kreativně tvořit s pastelkami. Může být běžné vidět barevné kresby na televizi, dveřích, oknech, tapetách, malovaných stěnách, nábytku a podlahách. Některé děti neušetří ani vlastní hračky.

Pokud máte při ruce WD-40, tedy nejlepší mazivo v oboru, nastříkejte jej na tyto kreativní výtvory a jednoduše je smyjte. Všechno bude opět jako nové.

5. Zbavte se rzi nebo bláta

Pokud máte v garáži nějaké pilové listy nebo pilové kotouče, zjistíte, že použití WD-40 pro jejich vyčištění je procházkou v růžovém sadu. Jediné, co musíte udělat, abyste odstranili rez nebo zabránili jejímu vzniku, je postříkat je přípravkem a setřít usazeniny z povrchu. Kromě rzi lze pomocí WD-40 také odstranit nečistoty a nánosy, jako je dehet.

6. Změkčení kůže

I když většina lidí upřednostňuje použití oleje ke zvláčnění tvrdých kožených pásů, zjistíte, že WD-40 je pro tuto práci perfektním přípravkem!

I když jsme stručně vysvětlili 5 překvapivých použití toho nejlepšího maziva, najdete jich mnohem víc sami. Podělte se s námi, pokud znáte další překvapivá a méně známá použití přípravku WD-40.