Maziva jsou nejlepším přítelem všech kutilů. Umožňují provádět opravy a údržby 10krát snadněji. Odborníci i domácí kutilové si mohou vybrat ze široké škály maziv, ale silikonová maziva ve spreji jsou jedny z nejlepších. V tomto článku si řekneme, jak silikonové mazivo ve spreji používat. A jak používat silikonové mazivo ve spreji?

Silikon má vynikající utěsňující a mazací vlastnosti. Při použití pro mazání tedy funguje jako kouzlo. Silikonový sprej je nekorozivní a nereaktivní, což z něj činí skvělé mazivo. Neoxiduje, proto zabraňuje zkorodování nebo zrezivění kovových povrchů. Kromě toho je odolný vůči vodě, takže udržuje vlhkost mimo povrchy a chrání je před plísní a rzí.

I když silikonový sprej udržuje vlhkost mimo povrchy, přesto určitou vlhkost ošetřenému místu dodává. Tato vlastnost funguje skvěle u gumových povrchů, protože je chrání před praskáním.

Pravděpodobně jediné, co je třeba při práci se silikonovým mazivem ve spreji vzít v úvahu, jsou jeho mimořádné mazací vlastnosti. Malé množství spreje stačí na dlouhou dobu. Povrchy jsou po nanesení přípravku velmi kluzké, proto na povrchy nenanášejte velká množství, protože by to mohlo být nebezpečné a způsobit nehodu.

Jak používat silikonové mazivo ve spreji?

Nyní, když jsme probrali vlastnost silikonového maziva ve spreji, které z něj dělají skvělý prostředek pro mazání, pojďme si říci něco k jeho specifickému použití.

  • Je to skvělý přípravek pro mazání zahradních koleček: Pokud mícháte lepivé směsi, použití tenké vrstvy silikonového maziva proces míchání výrazně usnadní.
  • Naneste jej na zahradní lopatu: Pokud potřebujete, aby měl nástroj nepřilnavý povrch pro míchání materiálu uvnitř kolečka, nastříkejte na lopatu trochu silikonového maziva a nabírání a házení materiálu bude hračka.
  • Použijte jej na lopatu na sníh a na sněhovou frézu: Odklízení hromad sněhu je pracné samo o sobě, usnadněte si proto život nanesením silikonového maziva na nástroje pro odstraňování sněhu, na nástroje se nebude lepit sníh.
  • Nastříkejte jej na spodní stranu sekačky na trávu: Pokud to uděláte, při sekání trávy se nebude na spodní straně sekačky hromadit tráva.
  • Nastříkejte jej na mulčovač: Pro udržení funkce mulčovače musíte zajistit, aby se pod ním nehromadila tráva. Řešením je nanesení malého množství silikonového maziva.
  • Nastříkejte trochu na zárubně dveří: Nastříkejte silikonové mazivo na gumová těsnění Vašich dveří, aby během chladného období nezmrzly. Zajistěte funkčnost zámků: Pokud máte rezavý nebo zaseknutý zámek, silikonové sprejové mazivo Vám může pomoci jej uvolnit.

Kdykoli budete potřebovat namazat nějaký povrch, sáhněte po silikonovém mazivu, protože funguje skvěle na mnoha materiálech, ať už se jedná o gumu, kov nebo dřevo.

Více rad a tipů najdete na našem blogu.