Koroze je nejhorším nepřítelem Vašeho nářadí. Můžete chránit své nářadí a chránit je proti korozi pomocí antikorozního spreje. Je důležité pochopit co to vlastně koroze je a jak antikorozní sprej může poskytnout Vašemu nářadí maximální ochranu, kterou potřebuje právě pro boj s korozí.

Různé typy poškození způsobené korozí

Zde jsou tři různé typy poškození způsobené korozí:

  • Zničení nebo poškození kovových konstrukcí, jako je nádrž na horkou vodu
  • Nepřímé ztráty v důsledku úniků a požárů, jako jsou výbuchy způsobené selháním elektrického vedení, výpadky práce a odstávky zařízení
  • Náklady na údržbu způsobené korozí, jako je koroze kovových povrchů

Jak lze korozi předejít?

 

Korozi můžete předejít regulací vlhkosti, neumožněním namočení nářadí a nanášením ochranného povlaku, jako je například antikorozní sprej.

Naneste na Vaše nářadí antikorozní sprej

Antikorozní sprej zabraňuje tvorbě koroze a rzi na Vašem nářadí, funguje jako ochranný povlak. Můžete si ho snadno koupit v obchodě. Neměli byste však používat olejové spreje, protože mohou zbarvit dřevo a mohou také zanechat mastné zbytky na rukou při používání nářadí.

Další výhody, které Vám antikorozní sprej přináší, je, že prodlouží životnost Vašeho nářadí. Ve skutečnosti je to all-in-one řešení všech Vašich problémů s korozí. Sprej ochrání Vaše nářadí před slanou vodou, chemikáliemi a vlhkostí.

Když se poohlédnete v obchodě po antikorozním spreji, narazíte na několik produktů. Můžete si vybrat ten podle Vašich požadavků. Zde je přehled všech výhod, které získáte při použití antikorozního spreje:

  • Snižuje náklady na opravy
  • Zabraňuje poškození nářadí
  • Zvyšuje životnost strojů a nástrojů
  • Zabraňuje provozním ztrátám
  • Zabraňuje výrobním prostojům
  • Zajišťuje bezpečné pracovní prostředí

Jak lze regulovat vlhkost??

Vlhkost můžete regulovat tak, že do boxu s nářadím umístíte gelový polštářek absorbující vlhkost. Tyto gelové polštářky sníží vlhkost a absorbují dodatečnou vlhkost. Dále můžete použít vypařovací inhibitor koroze (VCI). VCI je molekulární povlak na bázi vody, který chrání Vaše nářadí před vlhkostí, zabraňuje elektrochemické reakci, vytěsňuje vlhkost a chrání Vaše nářadí před korozí a rzí.

Nenechávejte Vaše nářadí vlhké

Ukládání nářadí do boxu a jejich opětovné vytahování je časově náročné, ale může zabránit tomu, aby bylo Vaše nářadí vlhké. Potřebujete totiž své nástroje chránit před vlhkostí a vodou, což můžete udělat právě tím, že své nástroje vložíte zpět do boxu, což může být pro například pro smluvní zhotovitele obtížný úkol, protože mají tendenci nechávat své nářadí venku.

Chcete-li chránit Vaše nářadí proti korozi a rzi, můžete použít antikorozní sprej a gelové polštářky a učinit opatření, která zajistí, že Vaše nářadí nenavlhne a nezůstane vlhké. Tím, že Vaše nářadí chráníte, šetříte peníze, protože po několika letech nebudete muset kupovat nové nářadí vzhledem k tomu, že to staré zcela zkorodovalo.

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.