Zjistili jste, že Vaše posuvné dveře na terasu drhnou? Je to velmi pravděpodobně způsobeno nahromaděním nečistot a špíny. Tento článek bude o tom, jak můžete takovou nepříjemnost sami odstranit. 

Co dělat, když Vaše posuvné dveře na terasu drhnou a nejdou posouvat

1.    Posuvné dveře na terasu drhnou a nejdou posouvat: vyčistěte pojezdy posuvných dveří

Posuvné dveře na terasu jsou magnety pro všechny druhy nečistot – ať už drobky z jídla, trávu, hmyz, chlupy domácích mazlíčků, prach, nečistoty, atd. Vaše posuvné dveře na terasu půjdou obtížně posouvat, pokud se o ně nebudete starat.

Budete muset začít tím, že vyčistíte všechny druhy nečistot kolem a uvnitř pojezdů posuvných dveří. Doporučujeme, abyste začali s vysavačem a potom použili tuhé kartáče. Také zjistíte, že staré zubní kartáčky dělají zázraky. Pokud je nemáte nebo nechcete použít, vyzkoušejte drátěný kartáč.

Jakmile jsou odstraněny veškeré větší nečistoty, můžete pokročit dále a použít vlhkou houbičku k vyčištění vnitřku pojezdů posuvných dveří. Pokud si myslíte, že Vaše dveře stále nebudou efektivně jezdit, zkuste je několikrát otevřít a zavřít. 

2.    Posuvné dveře na terasu nejdou posouvat: namažte je přípravkem WD-40

Vaše posuvné dveře na terasu nepůjdou posouvat, pokud nebudou namazané. Pro mazání doporučujeme použít trochu WD-40. Přípravek WD-40 pomáhá odstraňovat lepkavé zbytky, mastnotu, špínu a špínu.

3.    Posuvné dveře na terasu nejdou posouvat: Nastavení výšky válečků

Pokud jste si toho nikdy předtím nevšimli, na spodní straně Vašich dveří jsou 2 malé otvory. Ty jsou zde pro nastavení výšky válečků Vašich posuvných dveří a nejsou příliš vidět, protože jsou často zakryté plastovými zátkami.

Vyjměte tyto zátky a opatrně zastrčte do otvoru šroubovák a utáhněte nebo povolte šrouby pro nastavení výšky. Při tom průběžně zkoušejte dveře posouvat ze strany na stranu a testovat, zda je problém vyřešen.

4.    Posuvné dveře na terasu nejdou posouvat: Vyhledejte radu odborníka

Pokud jste udělali všechno, co je ve Vašich silách a vaše posuvné dveře na terasu stále nefungují hladce k Vaší spokojenosti, potom zkuste vyhledat radu odborníka. Měl by Vám být schopen pomoci

Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.


Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.