Kdo by neměl rád cyklistiku! Nicméně zapomínáme na to, zda máme stejným způsobem rádi i naše jízdní kola! Stejně jako všechny ostatní stroje a zařízení i naše jízdní kola a konkrétně součásti jejich řetězů potřebují pravidelnou údržbu, aby mohly efektivně fungovat.

Pokud nezajistíme údržbu našich jízdních kol a konkrétně součástí řetězů, mohou se nám kdykoli rozpadnout a způsobit nám velké potíže. Také by nás stálo příliš mnoho peněz tyto díly vyměnit. A ještě dražší by bylo zakoupení nového bicyklu.

Součásti řetězu jízdního kola jsou nejdůležitějšími součástkami pro fungování jízdního kola. Není možné jezdit na kole bez řetězu nebo se špatně udržovaným řetězem.

Proto je pro nás důležité, abychom pravidelně řetěz udržovali. Tato údržba zahrnuje také odstranění usazených nečistot z řetězu a jeho následné namazání. Proč je to důležité? Protože usazené nečistoty na řetězu mohou způsobit několik věcí, které se mohou při jízdě přihodit. Pojďme si říci, o jaké události se jedná.

Může dojít k prasknutí součástí řetězu

Jak všichni víme, řetězy jízdních kol jsou vyrobeny z několika malých součástí. Když se začnou nečistoty na řetězu hromadit, může dojít k zadírání těchto pohyblivých součástí. To ztěžuje jejich pohyb. Při působení síly na zaseknuté součásti se tyto součástky mohou snadno ohnout a potom prasknout, což řetěz znehodnotí.

Může dojít k zaseknutí pastorků

Když se začnou na řetězu hromadit nečistoty, začnou se hromadit také na pastorkách. Tyto nánosy omezí jejich pohyblivost a může dojít dokonce k jejich zaseknutí, pokud nebude řádně a včas prováděna jejich údržba.

Může dojít k prasknutí pastorků

Ze stejného důvodu, jak je uvedeno výše, dochází k zaseknutí pastorků. Když vyvinete sílu na zaseknuté ozubené kolečko, může dojít k jeho prasknutí.

Může dojít k zaseknutí

Pokud je na jednotlivých částech řetězu nahromaděno příliš velké množství špíny, je omezena jejich pohyblivost. To může způsobit, že se části řetězu zaseknou a je obtížné s nimi pohybovat.

Může dojít ke znečištění Všeho oblečení

Pokud je na řetězu nahromaděno příliš velké množství špíny, je vysoká pravděpodobnost, že se Vaše kalhoty ušpiní. Je normální, že se nohavice dotýkají řetězu. Nečistoty se však při smíchání s mastnotou stávají velmi obtížně odstranitelným znečištěním.

Jak odstranit nečistoty?

Jak již bylo uvedeno na začátku, odstranění nečistot ze součástí řetězu není tak obtížné, jak byste si možná mysleli. Vše, co potřebujete, je plechovka přípravku WD-40 Multi-Use-Product. Má dvojí funkci – nejprve řetěz odmastí a následně zajistí jeho potřebnou lubrikaci.

WD-40 také disponuje řadou Bike Range, můžete tedy pro vyčištění částí řetězu použít také odmašťovač WD-40 Bike Degreaser.

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.