Skřípající dveře jste museli zaznamenat minimálně při noční cestě do kuchyně pro něco dobrého. Může to být celkem frustrující slyšet skřípání po celém domě. Dobrou zprávou je, že to není tak obtížné odstranit.

Problém nastane, když jsou všechny nebo jeden z dveřních závěsů špatně namazané nebo nebyly dlouhou dobu namazány. Dalším častým důvodem skřípání je to, že se k nanesenému mazivu dostanou nečistoty.

V tomto článku Vám v pěti jednoduchých krocích poradíme, jak problém vyřešit a také jak se toho všeho zbavit sami.

Níže je uvedeno pět kroků, které byste měli dodržovat:

Určete problematické místo u skřípajících dveří

Vždy je důležité nejprve problém najít a poté jej řešit cíleně. Pokud nevíte, kde se problém přesně nachází, jak jej můžete opravit?

Potřebujete vědět, který ze tří závěsů na dveřích produkuje skřípání. Zjistit to je jednoduché. Přikládejte své ucho k jednotlivým závěsům dveří a požádejte někoho, aby pomalu dveřmi pohyboval.

Tímto způsobem zjistíte, který z pantů má problém, nebo zda je problém se všemi.

Odstraňte nečistotu ze skřípajících dveří

Vezměte čistý kus hadříku a otřete viditelné části závěsů a odstraňte prach z vnějšího povrchu. To je důležité, protože nechcete, aby se prach vrátil do závěsu a zhoršil situaci.

Odstraňte mastnotu ze skřípajících dveří

Mastnota vzniká tak, když se do maziva, které bylo dříve naneseno do závěsů, dostane a nahromadí prach. Odstraněním mastnoty si tedy usnadníte nové mazání závěsů a tím odstraníte skřípání.

Nejlepší způsob, jak to udělat, je nastříkat na závěsy velké množství přípravku WD-40, který má výborné penetrační schopnosti, které odstraní mastnotu zvenčí i ze všech skrytých částí závěsů.

Znovu namažte skřípající dveře

Jakmile jste si jisti, že jsou závěsy čisté, musíte je nově namazat. Můžete použít buď mazací olej dostupný na trhu, nebo použít stejný přípravek WD-40, který funguje zároveň také jako vynikající mazivo a udržuje předměty namazané po dlouhou dobu.

Skřípající dveře – závěrečný test

Posledním krokem je otestování, zda Vaše oprava zafungovala. Zkoušení Vám také řekne, zda neskřípou i ostatní závěsy.

Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.


Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.