Kovy hrají v našich životech důležitou roli. Téměř všechno, co vidíte kolem sebe, je vyrobeno výhradně z kovu nebo používá kov jako jeden z důležitých komponent. Je proto důležité dbát na ochranu a především prevenci vzniku rzi. Z tohoto důvodu je nutné provést nezbytné kroky k odstranění rzi, aby bylo Vaše vybavení chráněno před opotřebením.

Dnes zmíníme pět důvodů, proč je odstranění rzi tak důležité a proč je nutné. Také Vám prozradíme několik způsobů, jak to udělat.

1. Koroze

Prvním, nejdůležitějším a nejvíce zřejmým důvodem, proč potřebujeme odstranit rez, je zabránit rezivění. Rez nebo koroze mohou vzniknout na jakémkoliv kovu bez ohledu na to, kde se nacházejí. Stává se to ovšem více v oblastech s vysokou vlhkostí nebo vyšší koncentrací reaktivních chemikálií v atmosféře, například v továrnách.
Domy v oblastech nacházejících se v blízkosti moře zaznamenávají větší korozi kovových sktruktur a dokonce i automobilů. Solný posyp na silnici je také výrazným důvodem, který má za následek vznik rzi a korozi podvozku vozidla. Koroze je druh opotřebení, a proto potřebujeme rez odstranit, aby, aby se zabránilo korozi našeho zařízení.

2. Delší životnost

Rez a koroze jednoduše znamenají vyšší riziko, že kov ztratí svou pevnost nebo celistvost. Jakmile kov začne rezivět, rez neustále roste a pomalu ukusuje z materiálu předmětu.

3. Vzhled

Zrezivělý kovový předmět ztrácí svůj lesk. A i když neměl původně žádný lesk, zhorší se jeho vzhled. Představte si jízdní kolo s rezavým rámem, jak nevzhledně by vypadalo. I když předmět nebo zařízení splňují svůj účel i po zkorodování, vypadali by nevzhledně a jako něco, co nechcete používat.

Ačkoli to může znít jako nesouvisející, zrezivělé předměty mohou způsobit skvrny na Vašem oděvu a je obtížné se jich zbavit.

4. Ztráta pevnosti

Jedním z důvodů, proč většina kovových předmětů potřebuje odstranění rzi, je to, že kov ztratí svou pevnost, jakmile začne korodovat. To je nebezpečné pro kovové konstrukce a rámy, které mají držet těžké předměty.

5. Návratnost investice

Odstranění rzi u kovových předmětů uvnitř domovů i venku je investicí. Možná si myslíte, že Vás ošetření stojí peníze, ale přemýšlejte spíše o tom, jak Vám ošetření rzi ušetří velké náklady na výměnu kovových součástí, pokud jsou zkorodované.

Odstranění koroze pomocí WD-40

 

Existuje několik způsobů ošetření rzi, jako je galvanizace, nátěr a další komerčně dostupné protikorozní ochranné vrstvy. My však doporučujeme použít tuto poměrně levnější a jednodušší metodu.

Nástřik přípravkem WD-40 kovové předměty nejen chrání před vznikem koroze, ale také rez odstraňuje za většiny okolností. V závislosti na okolnostech může být nutné opakované použití.

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.