Přečtěte si, jak provádět opravy dveří na terasu, je to velmi jednoduché. Díky těmto jednoduchým opravám budou posuvné dveře na Vaší terasu jako nové – bez dodatečných nákladů na řemeslníky. Naučte se, jak postupovat při opravě běžných problémů s dveřmi na terasu a jak se zbavit takových potíží.

Běžné opravy dveří na terasu

1.   Čištění vodících kolejí posuvných dveří

Pokud se jedná o problém u dveří na terasu, pak první věcí, kterou musíte udělat, je zkontrolovat špínu a nečistoty ve vodících kolejích posuvných dveří. Nezapomeňte, že se v nich zachytí každá nečistota zvenku – od vlasů až po bláto. Všechny tyto nečistoty se pak spojí dohromady a vytvoří nánosy špíny. Takže je Vám již jasné, že tato konkrétní oprava terasy bude vyžadovat trochu úsilí.

2.    Demontáž dveří

Součástí oprav terasových dveří je odstranění posuvných dveří z jejich pantů pro jejich důkladnou kontrolu. Než budete pokračovat v tomto kroku, musíte vědět, jak to udělat. Posuvné dveře na terasu bývají mnohem těžší než otevírací dveře a pro jejich odstranění je třeba získat přístup k nastavovacím zařízením pojezdového mechanismu. Najdete je na samém spodku těchto dveří. Pomocí šroubovacího mechanismu zatáhněte válečky.

Jakmile to provedete, všimnete si, že válečky Vám poskytly dostatek prostoru pro vybočení posuvných dveří z jejich kolejí. Nyní vyjměte panely posuvných dveří. Zkontrolujte, zda nejsou zdeformované nebo jinak poškozené.

3.    Výměna zámků

Uzamykací mechanismy na terasových dveřích jsou obvykle háčkové zámky, které se zdvojují do klik. Tyto zámky mají pružiny, které jsou spojeny s rukojeťmi. I když se to nezdá – opravdu nepotřebujete mít s těmito zámky velké zkušenosti, abyste mohli provést opravy sami.

Pokud si všimnete, že ve vnitřním mechanismu praskla pružina, stačí ji vyměnit za zámek podobného stylu. Jsou snadno dostupné v každém železářství a rozebrání kliky terasových dveří je docela snadné – zejména když máte již nějaké základní zkušenosti s opravami věcí po celém domě.

Opravy dveří na terasu – malé množství přípravku WD-40 pomůže s opravami dveří na terasu

Jakmile opravíte a vyčistíte dveře na terasu, budete je samozřejmě potřebovat umístit zpět do vodících drážek. Takže, pokud máte doma přípravek WD-40, aplikujte trochu přípravku na válečky. Nyní opatrně položte spodní váleček do vodící drážky a poté pokračujte s horní kolejnicí.

Nyní, když jsou posuvné dveře na terase na svém místě, několikrát je zavřete a otevřete, abyste zkontrolovali, zda je problém vyřešen. Vidíte, na opravu dveří na terasu nemusíte volat řemeslníka.