Také to nenávidíte, když otevíráte dveře a ony vydávají ten nejnepříjemnější možný zvuk? A nejhorší možný scénář je, když tyto zvuky začnou vydávat dveře Vaší ložnice. To spolehlivě překazí Vaše mlsné noční plány. Jak opravit skřípající dveře se dozvíte v našem článku.

Ale ne všechny naděje jsou ztraceny. Skřípající dveře lze snadno opravit pomocí snadno dostupných produktů. Zde jsou 4 tipy na opravu skřípajících dveří.

Jak opravit skřípající dveře – použijte mazivo jako je WD-40

Ano, čtete správně, je to takhle snadné!

Stačí si obstarat mazivo, jako je WD-40, které Vám pomůže opravit veškeré skřípající dveře ve Vašem domě.

Pokud ve sprejové nádobce nemáte olej, pak ji jednoduše naplňte olejem a nastříkejte závěsy. Nezapomeňte použít velké množství oleje, abyste dosáhli okamžitých výsledků.

Použijte leštěnku na nábytek

Použití leštěnky na nábytek je výhodné, protože můžete ošetřit pouze závěsy, díky čemuž bude barva Vašich dveří jednotná.

Pořiďte si leštěnku ve spreji a nastříkejte ji na skřípající závěsy. Nezapomeňte zakrýt závěsy z obou stran (zepředu i zezadu).

Nyní zkuste otevřít dveře, a pokud stále slyšíte skřípavé zvuky, aplikujte leštěnku ještě jednou. Pokračujte v nanášení leštěnky, dokud dveře nepřestanou skřípat.

Jak opravit skřípající dveře – vyjměte čepy závěsů a namažte je.

K vyklepání čepu skřípajícího závěsu použijte kladivo a hřebík. Jakmile se čep uvolní, můžete jej vyjmout.

Nezapomeňte však, že když odstraníte čep, dveře se od rámu odpojí. Nezapomeňte je opřít o zeď nebo někoho požádat, aby dveře přidržel, zatímco pracujte s čepem.

Nebojte se, neprovádíte chirurgický zákrok, pouze na kolík naneste mazací olej, vazelínu nebo dokonce roztavený vosk. Ujistěte se, že jste čep řádně zakryli mazivem.

Poté vložte čep zpět do závěsu a je to! Veškerý hluk zmizí.

Očistěte rezavé čepy ocelovou vlnou

Mazivo naruší vrstvu rezu, ale nemůže zbavit čep všech nečistot a rzi. Pokud dveře nepřestanou skřípat ani po nanesení oleje, možná budete muset závěsy vyčistit.

Vyjměte čepy závěsů a použijte tenkou ocelovou vlnu a očistěte veškeré nečistoty.

Když použijete některou z výše uvedených technik, budete překvapeni, když víte, jak snadné je opravit skřípající dveře. Kvůli nepříjemnému skřípání není potřeba panikařit.

Více informací najdete na našem blogu.