Pravidelná údržba je pravděpodobně tou nejlepší radou pro každou sekačku. Zabraňuje několika problémům a prodlužuje životnost veškerého vybavení. Ale dokonce i při dostatečné údržbě sekačky na trávu je obvyklé opotřebení z hodin sekání nevyhnutelné. Tím se čas od času zvýší šance na závady sekačky.

Chcete se dozvědět některé z  nejlepších tipů pro každou sekačku?

Pokud ano, čtěte dále:

1. Oprava sekačky na trávu: startovací lanko jde jen obtížně vytahovat

Obvykle k tomu dochází, když je aktivována brzda sekačky. Jedná se o tyčku, která je držena na rukojeti sekačky a zastaví motor, když se uvolní. Před zatažením za startovací lanko stiskněte brzdovou tyč.

Další důvod, proč se to může stát, je ucpání nožů sekačky spoustou trávy. Pokud je toto Váš problém, přesuňte sekačku na tvrdý povrch. S vypnutou sekačkou na trávu a odpojením drátu svíčky začněte čistit spodní stranu sekačky. Snažte se odstranit veškerou nadbytečnou trávu. Jakmile to uděláte, zkuste zatáhnout za startovací lanko znovu.

2. Sekačka nestartuje

Pokud je toto Váš problém, zkuste naplnit motor sekačky čerstvým palivem. Je to proto, že staré palivo může někdy způsobit problémy se startováním. Kromě toho může být také možné, že je odpojená, špinavá nebo jen uvolněná zapalovací svíčka.

Může být také možné, že je znečištěný vzduchový filtr sekačky. Pokud tomu tak je – vše, co potřebujete udělat, je vyčistit a vyměnit vzduchový filtr.

3. Oprava sekačky na trávu: při sečení dochází ke ztrátě výkonu sekačky

Pokud se to děje pravidelně, pak první možností je špinavý vzduchový filtr. Pokud jste jej již vyčistili, může to být také špinavá zapalovací svíčka. Pokud byla také čištěna, může být spodní strana sekačky ucpána přebytečnou trávou nebo nečistotami.

Pokud se nejedná o tyto problémy, existuje možnost, že mohou být uvolněné, ohnuté sekací nože Vaší sekačky nebo se mohly časem otupit. A konečně, pokud se nejedná ani o tyto problémy, možná se snažíte sekat příliš vysokou trávu. Pokuste se to vyřešit nastavením vyšší výšky sečení na Vaší sekačce.

4. Použijte přípravek WD-40

Je zcela běžné, že různé komponenty Vaší sekačky na trávu po určité době zrezaví. Chcete-li to změnit, zkuste WD-40. S tímto přípravkem ošetřete komponenty Vaší sekačky jednou týdně a problém s korozí by neměl být tak špatný.

Zvyšte životnost Vaší sekačky, a to ihned!


Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.