Máte nějaké problémy se sekačkou? Potřebujete sekačku opravit? Přečtěte si tuto příručku, která Vám pomůže vyřešit některé problémy. Oprava sekačky není zase tak těžká, jak by se mohlo zdát.

Oprava sekačky – Motor sekačky nestartuje

Opravy sekačky nemusí být obtížné, když máte průvodce, který Vám pomůže. Pokud se Váš motor nenastartuje, pak stačí vědět, že k tomuto problému dochází z mnoha důvodů – zejména pokud je sekačka v zimním období uložena. Než se začneme podrobně bavit o tom, co je s Vaší sekačkou špatně, doporučujeme Vám, abyste se ujistili, že je před prováděním jakýchkoliv oprav odpojena zapalovací svíčka!

Krok 1: Oprava sekačky – palivo

Doplnili jste nádrž čerstvým a novým palivem? Pokud běží „na výpary“, pak jděte a naplňte ji. Pokud je nádrž plná, zkontrolujte, zda je otevřen uzavírací ventil paliva.

Nejčastějšími důvody, proč sekačka na trávu nestartuje, jsou běžně nečistoty a staré palivo. Pokud byla Vaše sekačka uložena přes zimu s nespotřebovaným palivem, které zůstalo v nádrži, motor nenastartuje a může se dokonce poškodit.

Krok 2: Oprava sekačky – čištění karburátoru

Karburátor Vaší sekačky na trávu má za úkol regulovat palivo a vzduch v motoru. Pokud je karburátor znečištěný, je pravděpodobné, že sekačka začne mít problémy s výkonem.

Krok 3: Oprava sekačky – kontrola zapalovací svíčky při problémech se zapalováním

Je známo, že znečištěné nebo odpojené zapalovací svíčky jsou docela běžnou příčinou toho, že motory nestartují. Svíčky by měly být vyměňovány každou druhou sezónu nebo po asi 25 hodinách chodu.

Přehřátí motoru

Krok 1: Oprava sekačky – vyčistěte motor

To je důležitý krok v zabránění zahřívání sekaček při používání. Naučte se, jak důkladně a bezpečně čistit Vaši sekačku. Můžete také použít přípravek WD-40, abyste zabránili tomu, aby sekačka na trávu zrezavěla. 

Krok 2: Oprava sekačky – kontrola hladiny oleje

Pokud je stav hladiny nízký, je nutné do motoru jednoduše přidat nový olej. Pokud nevíte jak na to, nahlédněte do návodu k obsluze Vaší sekačky.

Krok 3: Kontrola chybějících nebo rozbitých chladicích žeber 

Pokud chybí chladicí žebra, bude oprava Vaší sekačky vyžadovat instalaci nových dílů.

Krok 4: Oprava sekačky – směs paliva je příliš chudá

Ačkoliv to může znít složitě, je to snadné zkontrolovat. Směs vzduch-palivo lze vyřešit jednoduše kontrolou stavu karburátoru sekačky.

Krok 5: Oprava sekačky – je netěsné těsnění?

Dalším běžným problémem karburátoru je, že může mít netěsné těsnění – což má za následek přehřátí motoru. Toto těsnění musí být opraveno profesionálem a nemůže být provedeno svépomocí.

S těmito tipy pro opravu sekačky můžete snadno zvýšit životnost Vaší sekačky. Přitom byste měli také pamatovat na důležitost sezónní údržby Vaší sekačky.

Vyzkoušejte tipy v této příručce a dejte nám vědět, jak jste byli spokojeni.


Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.