Kdo by neměl rád koupel, zejména po dlouhém a únavném dni v práci nebo pokud se prostě necítíte dobře. Nic nepřináší větší relaxaci než koupel v horké vaně. Tento zážitek je však zcela opačný, pokud je vana špinavá. Tato situace nastává, pokud jsou pod baterií skvrny od rzi. V takovém případě se začneme rychle shánět po dobrém odstraňovači skvrn od rzi, abychom se skvrn zbavili.

Existují různé typy van vyrobené z různých druhů materiálů, včetně smaltu, akrylátu a porcelánu. To znamená, že každý druh odstraňovač skvrn od rzi, který je komerčně dostupný na trhu, bude mít rozdílný dopad na různé materiály van. Bělidlo může například akrylátové vany odbarvit.

Proto Vám přinášíme několik způsobů, jak vyčistit z van skvrny od rezu. Tyto odstraňovače skvrn od rezu jsou snadno vyrobitelné doma a snadno se používají. Na konci Vás čeká bonusový tip.

Použijte citrónovou šťávu a sůl

Vezměte půl šálku citronové šťávy a přidejte 1-1,5 plné lžičky soli. Zamíchejte a vytvořte roztok. Namočte do roztoku čistý hadřík a naneste roztok důkladně na skvrnu od rzi na vaně a nechte působit.

Po uplynutí jedné hodiny použijte stejný hadřík na setření ošetřované plochy nasáklé v roztoku. Tento podomácku vyrobený odstraňovač skvrn od rezu by měl skvrnu odstranit. Pokud tomu tak není, pokračujte následujícím krokem.

Použijte směs octa a soli

 

Ocet obsahuje kyselinu octovou, a proto může být pro většinu účelů dobrým čistícím prostředkem. Vezměte polovinu šálku octa a přidejte do něj dvě plné čajové lžičky soli. Zamíchejte a vytvořte roztok. Postupujte stejně jako v prvním kroku.

Použijte čistý hadřík a skvrnu namočte. Nechte roztok na skvrnu chvíli působit a poté ji stejným hadříkem setřete.

Upozornění: Ocet obsahuje kyselinu, která nemusí být vhodná jako odstraňovač skvrn od rzi pro některé materiály van. Proto Vám přinášíme následující bonusový tip.

Bonusový tip! Použijte jako odstraňovač skvrn od rzi přípravek WD-40

V některých případech mohou oba předchozí kroky selhat. A i když skvrnu odstraní, mohou vzhledem k jejich kyselým vlastnostem poškodit materiál vany. To je důvod, proč přinášíme tento bonusový způsob použití přípravku WD-40, protože je vhodný pro téměř všechny povrchy.

Na skvrnu naneste malé množství přípravku WD-40 a nechte jej 10 minut působit. Poté nastříkejte WD-40 na čistou utěrku a vyčistěte skvrnu. Před koupelí nezapomeňte odstranit z povrchu vany veškeré zbytky!

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.