Vodní stopy na zrcadlech jsou nepříjemností, které většina z nás mnohokrát čelila. Pokud nejsou správně odstraněny, zanechají na zrcadle viditelné skvrny. Bez ohledu na to, kde žijete, narazíte na tyto tvrdé vodní skvrny na vašich koupelnových zrcadlech, čelním skle auta a oknech. Pokud nejsou vyčištěny správným způsobem a včas, stanou se nevyčistitelnými a znehodnotí zrcadlo nebo sklo. K dispozici jsou různé čisticí prostředky, které Vám pomohou při odstraňování vodních stop a při čištění zrcadel. Pokud hledáte odpovědi ohledně čištění těchto vodních stop ze zrcadel a skla, čtěte dále a poznejte snadné způsoby, jak to udělat.

Odstranění vodních stop na zrcadle

Kuchyňská a koupelnová okna a zrcadla jsou nejčastějšími místy, pokud jde o vodní stopy, protože kapičky vody mohou snadno vylétnout ze dřezu. Existuje mnoho technik, jak se zbavit těchto vodních stop, ale pokud je tvrdá voda, ne všechny techniky budou fungovat. Měly by se čistit vždy po použití dřezu nebo umyvadla, ale nikdo na to nemá čas. Zde je několik kroků pro odstranění vodních stop ze zrcadel, aby byly opět jako nové.

Krok 1: Vytvořte směs z 50% bílého octa a 50% vody. Nejlepší je použít vodu s menším množstvím minerálů.

Krok 2: Vezměte ručník a namočte jej do směsi. Nyní ho použijte k setření stop. Dbejte, aby ručník zůstal po celou dobu vlhký.

Krok 3: Na obtížných místech ručník na postiženou plochu na několik minut přiložte. Kyselost octa pomůže změkčit minerály ve tvrdé vodě, což usnadní odstranění těchto stop. Mokrý ručník můžete také pověsit na zrcadlo nebo na sklo okna, dokud vodní stopy nezmizí.

Pokud nechcete absolvovat výše uvedené procedury, můžete použít přípravek WD-40, protože efektivně odstraňuje vodní stopy ze zrcadel. Je to účinný sprej na čištění zrcadel a odstraňování vodních stop. Ošetřený povrch bude vypadat jako nový.

Odstranění vodních stop z velkého skla nebo okna

Existují další oblasti, kde mohou vznikat vodní stopy, např. dveře do sprchy. V případě takto velkých míst by bylo příliš časově náročné použít výše uvedenou proceduru s namáčením. Při odstraňování vodních stop z velkých ploch postupujte podle následujícího postupu.

Krok 1: Připravte směs z 50% vody a 50% octa. Vezměte plastovou lahvičku se sprejovým rozstřikovačem a směs do ní nalijte.

Krok 2: Nyní nastříkejte směs na plochy s vodními stopami. Použijte hadřík pro rozetření směsi a narušení ložisek minerálních vodních skvrn pro snadné odstranění.

Krok 3: Sklo důkladně opláchněte a odstraňte přebytečnou vodu pomocí houbičky. Po dokončení vyčistěte plochu čistou utěrkou.

Krok 4: Pokud se vyskytují zatvrdlé vodní stopy, tato ložiska minerálů můžete uvolnit pomocí starého kartáčku na zuby. Oblast intenzivně třete, dokud vodní stopy nezmizí.

Další tipy a triky

Následuje seznam osvědčených metod pro odstranění usazenin ze skla a zrcadel. Tyto čisticí prostředky pomáhají při rozbití obsahu minerálů ve vodních stopách, snadno je odstraňují a zanechávají čistá okna a zrcadla.

WD-40: Nic nepřekoná přípravek WD-40, pokud jde o čištění zrcadel a odstraňování vodních stop. Je snadno použitelný a vše, co musíte udělat, je nastříkat tekutinu na postižené místo a setřít čistým hadříkem. Přípravek WD-40 zanechá Vaše okna a zrcadla čistá jako nová, jako kdybyste si objednali profesionální čištění.  Přípravek WD-40 přináší snadné a rychlé odstranění vodních stop tím, že reaguje s minerály ve vodě a uvolňuje jejich vazby, čímž usnadňuje odstraňování vodních stop.

Čistý bílý ocet:

Pokud jsou na zrcadle opravdu houževnaté stopy, můžete k jejich odstranění použít čistý bílý ocet. Nastříkejte ocet na sklo, nebo do něj namočte ručník a použijte jej k vydrhnutí stop. Používejte vhodné gumové rukavice, abyste chránili ruce před kyselostí octa.

Citronová šťáva:

Citronová šťáva je také užitečná, pokud jde o odstranění vodních stop ze zrcadel, a to díky její kyselosti. Smíchejte citrónovou šťávu s vodou a použijte tuto směs k odstranění vodních stop ze zrcadel a skla.

Jedlá soda:

Jedná se o vynikající čisticí prostředek. Vytvořte směs vody a jedlé sody a aplikujte pastu na postižené oblasti zrcadla nebo skla. Nechte směs asi půl hodiny působit a poté ji setřete vlhkou utěrkou a důkladně opláchněte. Zrcadlo bude opět jako nové.

Líh:

Líh se také hodí, když se snažíte odstraňovat vodní stopy ze zrcadel a skla. Použijte jeden díl lihu a smíchejte ho se čtyřmi díly vody. Tuto směs použijte k čištění oken. Je účinný na mírné vodní stopy a je skvělou volbou pro čištění oken a zrcadel.

Práškový mycí prostředek na nádobí:

Jednoduchou směs práškového mycího prostředku na nádobí s vodou lze také použít k čištění vodních stop ze zrcadel a skla.

Amoniak:

Jedním z nejlepších čisticích prostředků na sklo je tekutý amoniak. Vytvořte směs amoniaku a vody, namočte do ní utěrku a vyčistěte vodní stopy ze zrcadel a skla. Při používání amoniaku je důležité používat ochranné rukavice, protože může způsobit vážná zranění. Může také způsobit podráždění pokožky, proto buďte při manipulaci opatrní.

fdadsfdfs

Tyto jednoduché tipy lze použít pro vyčištění vodních stop ze zrcadel. Náš preferovaný přípravek, pokud jde o čištění zrcadel a odstraňování vodních stop, je WD-40, protože je snadno použitelný, rychlý a má vynikající výsledky.