Rezavění je jedním z nejvíce frustrujících přírodních jevů, které brání v práci. Představte si, že chcete například vyměnit šroub nebo odšroubovat matku, ale když uchopíte klíč nebo šroubovák, prostě to nefunguje tak, jak by mělo. Proč? Protože šroub nebo matka jsou pokryty tou známou a ošklivou červenohnědou vrstvou. A tím zpravidla také skončí Vaše pracovní plány pro tento den. Otázka je jasná: „Jak odstranit rez z nástrojů!“. A jak na odstraňování rzi z nástrojů?

Jak na odstraňování rzi z nástrojů?

Opravy věcí v domácnosti jsou vždy nudné a je obtížné s nimi začít. Je nutné se hodně přemáhat a trvá to často i několik týdnů. Ale pokud jsou nástroje pokryty rzí, je veškeré odhodlání k práci ztraceno.

Skoro všichni máme komoru plnou zrezivělých nástrojů, protože místo toho, abychom rez odstranili, nakonec kupujeme nové nástroje. Děláme to, protože si myslíme, že čištění rzi by bylo obtížné, ale není to tak. Nechte se provést jednoduchým procesem vyčištění rzi z nástrojů. Naší první radou jsou přírodní čistící roztoky, protože jsou bezpečné pro ruce. Řada lidí doporučuje pro odstranění rzi kyseliny, ale pokud nejste dostatečně opatrní, můžete si poškodit pokožku.

Kromě toho používání průmyslových výrobků vyžaduje, abyste měli pro takový proces správné bezpečnostní vybavení. Přírodní produkty však lze použít bez mnoha preventivních opatření. A nejlepší na tom je, že nemusíte chodit nikam z domova, abyste si obstarali všechny potřebné ingredience, pravděpodobně najdete vše ve spíži.

Zde jsou ty nejlepší domácí prostředky k odstranění rzi z nástrojů:

Destilovaný bílý ocet

Naplňte nádobu bílým destilovaným octem a namočte do něj své nástroje. Nechte asi 24 hodin působit, pak je vytáhněte a pomocí kartáčku vydrhněte zbytky uvolněné a změklé rzi.

Je to skutečně takto jednoduché! Bílý ocet uvolní a změkčí veškerou rez na nástrojích, které do něj ponoříte. A zbytky lze setřít kartáčem nebo drátěnkou.

Citron

Drhnutí zrezivělých míst na nástrojích citrónovou šťávou je může rzi zbavit. Na rezavé nástroje použijte tolik rozkrojených citrónů, kolik bude potřeba. Tímto způsobem budete mít všechny své nástroje bez rzi a navíc s takto malým úsilím.

Kyselá šťáva z citronu dělá zázraky. Stačí pouze trocha úsilí, aby vše fungovalo jak má.

Nyní, když už víte, jak snadno můžete své rezavé nástroje vyčistit, můžete se s chutí ještě dnes vrhnout na ty rezavé nástroje ve Vaší komoře a zbavit je rzi.

více rad a tipů najdete na našem blogu.