Okenní rámy výrazně doplňují krásu Vašeho domova. Existuje však velké riziko, že okenní rámy mohou za určitou dobu skončit rezavé. To platí zejména v případě, kdy jsou okenní rámy vystaveny podmínkám jako je déšť a silný vítr. Rez může způsobit, pokud bude ignorována, že Vaše dvojitá okna nebo okna s jednoduchým zasklením budou vypadat nevzhledně. Naštěstí pomocí odstraňovače rzi a dalšími jednoduchými metodami může každý snadno rez odstranit.

Takže pokud si přejete odstranit zatvrdlou rez z Vašich oken na vlastní pěst, můžete postupovat následujícími způsoby: 

1. Vytvořte si přírodní odstraňovač rzi smícháním vody a octa

Vezměte kbelík a smíchejte vodu s octem v poměru 1:1. Proč však ocet? No, protože ocet se skládá z kyseliny octové, která umí reagovat se rzí. Tato reakce způsobí, že se rez oddělí od okenního rámu (což je přesně to, co se snažíte udělat).

Pro řádné odstranění rzi použijte kartáč s měkkými štětinami namočeným ve směsi.

2. Pro nejhouževnatější rezavé skvrny použijte odstraňovač rzi

Když je rez ponechána bez povšimnutí růst po dlouhou dobu, začne se zažírat do povrchu okenních rámů. Tato forma rzi je obtížně odstranitelná. Pokud máte takový problém s okenními rámy, měli byste si koupit komerční odstraňovač rzi, jako je WD-40. Přípravek WD-40 snadno ochrání rámy Vašich oken před korozí. Může také obnovit povrch okenního rámu.

3. Natřete rám oken lakem nebo polyuretanovým sealantem

Po odstranění rezu z povrchu oken musíte zabránit tvorbě nové rzi vlivem budoucích povětrnostních podmínek. Doporučujeme použít polyuretanové utěsňovací tmely (sealanty) nebo i barvy, aby se zabránilo opětovnému korodování. Oba přípravky lze sehnat v maloobchodních prodejnách a fungují bezvadně.

Jak vidíte, odstranění rzi z okenních rámů je opravdu snadné. Použití přípravku WD-40 Vám pomůže ušetřit čas a navíc bez poškození okenních rámů.

Toto ošetření je cesta k opět zářivě lesklým okenním rámům.


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.