Proč potřebuji odstraňovač rzi?

Odstraňovače rzi se používají k odstranění rezavých míst z Vašich cenností. Je to jednodušší, než to zní.

Odborně je rez oxid železa. Vyskytuje se, když je nějaká sloučenina, která se skládá ze železa, vystavena působení kyslíku po dostatečně dlouhou dobu. Vlhkost, která je obvykle ve formě vody, má tendenci být faktorem, který tento proces urychluje.

Nejen, že jsou zrezivělé předměty na pohled ošklivé, ale mohou také velmi poškodit povrch Vašich cenností. Čím déle zůstanou tyto předměty neošetřeny, tím více budou podléhat korozi. Nakonec budou místa s korozí zcela „rozežrána“ a zanechají na kovovém povrchu nevzhledné díry.

To nemusí být případ Vašich kovových předmětů. Chcete-li tento problém vyřešit, představíme Vám některé odstraňovače rzi, které lze snadno vytvořit v domácích podmínkách. Jsou to tyto:

Ocet jako odstraňovač rzi

Jedná se o silný odstraňovač rzi, protože se skládá z kyseliny octové nebo kyseliny citronové. Namočte šrouby do octa, abyste účinně odstranili rez. Asi půl litru tohoto přírodního odstraňovače rzi bude fungovat krásně a doporučujeme použít bílý ocet nebo jablečný ocet. Předměty by měly být pro co nejlepší výsledek ideálně umístěny v této silné kapalině po dobu asi jednoho dne.

Citron jako odstraňovač rzi

Pokud máte potíže s odstraněním rzi z postižených součástí, bude to vyžadovat trochu úsilí se rzi zbavit. Budete muset skočit do kuchyně pro limetku nebo citron a také pro trochu soli.

Na postiženou plochu je potřeba důkladně vetřít sůl, a jakmile bude povrch celý pokryt solí, vymačkejte na něj šťávu z citronu. Vymačkejte tolik šťávy, kolik půjde a nechte tento výkonný odstraňovač rzi působit po dobu 2 až 3 hodin. Po uplynutí této doby pokračujte a odstraňte vrstvu. Všimnete si, že rez půjde snadno dolů. A to je přesně to, co má dělat dobrý odstraňovač rzi.

Skočte do koupelny pro starý kartáček na zuby

Pokud se z nějakého důvodu nemůžete sehnat citrony nebo ocet, jsme si jisti, že budete mít kartáček na zuby a jedlou sodu. Vše, co musíte udělat, je nalít do mísy jedlou sodu a pak do ní nalijte dostatek vody, aby se vytvořila pasta. Tato pasta by měla být dostatečně hustá, aby netekla, ale také by se neměla rozpadat.

Jakmile máte připraven tento odstraňovač rzi, můžete ho použít na postiženou oblast a nechat jej působit pár hodin Po uplynutí této doby, použijte kartáček na zuby a odstraňte pomocí něj veškerou rez. A hotovo, kovový povrch bude opět jako nový.

Odstranění rzi je snadné a hotové dříve než byste řekli švec. Potřebujete mít jen správné odstraňovače rzi po ruce.

Přípravek WD-40 je dokonce pro odstranění rzi ještě jednodušším způsobem než všechny výše uvedené varianty a pomůže Vám odstranit zbytky rzi zcela bez námahy. Vyzkoušejte jej a dejte nám vědět, jaké jsou Vaše výsledky. Vždy si však nejprve přečtěte pokyny výrobce a nepoužívejte WD-40 na povrchy, kde je vyžadováno tření, například kola.

Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.