Všichni jsme se někdy už jistě posadili na sedadlo, abychom poté zjistili, že máme na oblečení nalepenou žvýkačku. Není však třeba panikařit. Odstranění žvýkačky není nijak složité. Žvýkačku můžete z oblečení snadno odstranit pomocí několika rychlých metod. Tento článek popisuje ty nejlepší z nich. Zde jsou:

1. Zmrazení žvýkačky

Kdo by řekl, že odstranění žvýkačky z oblečení může být tak snadné jako obyčejné zmrazení? Vše, co musíte udělat, je složit si oblečení tak, aby zasažená část látky byla úplně nahoře. Přitom dbejte na to, aby se žvýkačka dále nerozšiřovala nebo se nepřilepila k jiným částem látky.

Poté si vezměte uzavíratelný plastový sáček, který ochrání Vaše oblečení. Také se ujistěte, že se žvýkačka nepřilepí zespoda k igelitu. Nyní uzavřete sáček a vložte jej do mrazničky – nebojte se, bez ohledu na to, jak se to zdá divné. Pokud potřebujete vysvětlení, vězte, že zmrzlá žvýkačka téměř úplně ztratí svou lepivost.

Po několika hodinách vyjměte oblečení z mrazáku a ze sáčku a žvýkačku seškrábejte tupým nožem nebo i jen nehtem.  Všimnete si, že to jde velmi snadno!

2. Žehlení žvýkačky

Chcete-li odstranit žvýkačku tímto způsobem, musíte vzít kus kartonu a položit jej na žehlicí prkno. Tím se zajistí, že se žvýkačka nepřilepí na žehlicí prkno. Nyní položte postižený kus oblečení na karton, aby se žvýkačka dotýkala kartonu, tedy aby žvýkačka byla na spodní straně a aby se žehlila pouze jedna vrstva oblečení.

Nyní nastavte žehličku na střední teplotu a zažehlete místo, kde se nachází na spodní straně přilepená žvýkačka. Žehlete tak dlouho, dokud se žvýkačka neuvolní. Jakmile se uvolní, přilepí se na karton, což zjistíte pohledem, když oblečení nadzvednete. Způsoby, kterými lze žvýkačku odstranit z oblečení jsou snadné – tak snadné, že se budete divit, proč jste se toho vůbec obávali.

3. Odstranění žvýkačky z oblečení pomocí WD-40

Pokud vše ostatní selže, můžete si být jisti, že Vás tato metoda nezklame! Na co tedy čekáte, obstarejte si WD-40 a postupujte podle těchto 4 kroků: Vezměte si houbu nebo hadr a naneste na ně trochu přípravku WD-40. Nyní otřete postiženou oblast navlhčeným hadříkem nebo houbou – a nebojte se, tento přípravek neznečistí Vaše oblečení!

Po dokončení počkejte několik minut, než si WD-40 poradí se žvýkačkou. Nyní vezměte dřevěnou špachtli a jemně odstraňte žvýkačku z Vašeho oblečení. Zjistíte, že na rozdíl od Vašich prvních zoufalých pokusů půjde dolů mnohem snadněji.

Jakmile je žvýkačka pryč, vše, co musíte udělat, je namočit postiženou oblast změkčovačem tkanin – nejlépe parfémovaným – a omýt vodou a mýdlem. Když oblečení opláchnete a osušíte, uvidíte, že váš malý domácí experiment byl úspěšný!

Kdykoli pojedete domů metrem a přinesete si žvýkačku nalepenou na oblečení, kromě výše uvedených metod můžete použít i kokosový olej nebo horkou tekutinu.