Seděli jste se někdy v blízkosti místa, kde se vyskytovala žvýkačka? Pravděpodobně tedy oceníte, že existuje tolik rychlých metod pro odstranění žvýkačky z oblečení. V tomto článku Vám přinášíme některé užitečné tipy, které můžete začít používat ještě dnes. Odstraňte skřípání u dveří na terasu s našimi tipy.

1. Odstranění žvýkačky z oblečení: Zmrazení žvýkačky

Kdo by řekl, že odstranění žvýkačky z oblečení je tak snadné? Jediné, co musíte udělat, je složit oblečení s postiženou částí látky se žvýkačkou nahoře. Přitom dbejte na to, aby se žvýkačka nenalepila na jiné části látky.

Poté vložte oblečení do uzavíratelného plastového pytlíku a dbejte, aby se žvýkačka nenalepila na igelit. Sáček vzduchotěsně uzavřete a vložte jej do mrazáku.

Po několika hodinách vyjměte pytlík s oděvem z mrazáku a pytlík opatrně odstraňte nožem na máslo nebo pomocí nehtů. Měli byste v tuto chvíli zaznamenat, že žvýkačka se snadno uvolní.

2. Odstranění žvýkačky z oblečení: Vyžehlení žvýkačky

Na žehlicí prkno položte karton – je to proto, abyste zajistili, že se žvýkačka nenalepí na žehlicí prkno. Postižený kus oblečení položte na karton tak, aby byla žvýkačka dole. K žehlení by měla být pouze jedna vrstva oděvu.

Poté nastavte žehličku na střední teplotu a přiložte žehličku na místo, kde je (na spodní straně) přilepená žvýkačka. Pokračujte v zahřívání tak dlouho, dokud se žvýkačka neuvolní. Poté zvedněte oblečení a žvýkačka by měla být nalepená na kartonu. Jde o další funkční metodu pro odstranňování žvýkačky z oblečení.

3. Odstranění žvýkačky z oblečení: Burákové máslo

Odstranění žvýkačky z oděvu lze také provést také vytvořením povlaku z arašídového másla na žvýkačce, přičemž je potřeba zajistit, aby byl oděv kolem žvýkačky zakrytý. Tato metoda funguje, protože arašídové máslo obsahuje některé přírodní oleje, které pomáhají žvýkačku uvolnit.

Vrstva arašídového másla by měla být ponechána na žvýkačce po dobu přibližně 60 sekund, protože ponechání na příliš dlouhou dobu může poškodit oblečení. Pro seškrábnutí žvýkačky bude nutné použít nůž na máslo, kovový pilník na nehty nebo nehty. Uvidíte, že odstranění žvýkačky z oděvu bude velmi snadné. Jen nezapomeňte poté použít na postiženou oblast odstraňovač skvrn, protože oleje z arašídového másla mají tendenci zanechat skvrnu.

Kromě těchto metod můžete použít kokosový olej nebo horkou tekutinu, kdykoli jste si z veřejné dopravy přinesli domů na oblečení žvýkačku.

4. Odstranění žvýkačky z oblečení: WD-40 

Věděli jste, že trochu přípravku WD-40 Vám může také pomoci s odstraněním žvýkačky z oblečení? Vše, co musíte udělat, je nanést na postiženou oblast trochu přípravku WD-40 a žvýkačku seškrábnout. Buďte trpěliví, může to nějakou dobu trvat, v závislosti na poškození, ale funguje to. Přípravek WD-40 může znečistit některé materiály, takže vždy nejprve proveďte test na kousku látky!

Dejte nám vědět, která metoda Vám nejlépe vyhovuje. Máte čtyři skvělé způsoby, které Vám pomohou odstranit žvýkačku z oblečení.


Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.