Haló, na oblečení máte nalepenou žvýkačku! Jak na odstranění žvýkačky se dozvíte v našem článku.

Možná jste to vyzkoušeli už sami a dáte nám za pravdu, že odstranit žvýkačku je velmi obtížné! Naštěstí existuje mnoho technik a triků, které Vám mohou pomoci žvýkačku z oblečení odstranit. Patří mezi ně vaření, mražení, použití WD-40, používání spreje na vlasy, drhnutí alkoholem a žehlení.

Z toho všeho doporučujeme použít především metodu zmrazení nebo WD-40. A jak tyto metody pomohou odstranit žvýkačku z vašeho oblečení? Vše, co musíte udělat, je dodržovat tyto jednoduché kroky:

Odstranění žvýkačky metodou zmrazení

Metoda zmrazení k odstranění žvýkačky je poměrně jednoduchá a lze ji provést pouze v 5 jednoduchých krocích:

Krok 1

Nejprve složte látku nebo oděv tak, aby oblast s nalepenou žvýkačkou směřovala ven a nahoru. To znamená, že po dokončení skládání byste měli vidět postiženou oblast.

Krok 2

Nyní vložte složenou látku nebo oděv do plastového sáčku, který lze uzavřít. Přitom dbejte, aby se žvýkačka nepřilepila na vnitřní stranu plastového sáčku. Pokud se to děje, oblečení můžete také na plastový sáček jednoduše položit.

Krok 3

Poté igelitový sáček uzavřete a vložte jej do mrazničky, aby žvýkačka zmrzla. V závislosti na typu oděvu nebo velikosti žvýkačky se mohou doby tuhnutí lišit. Běžně to trvá asi 2-3 hodiny.

Krok 4

Po uplynutí doby potřebné pro zmrznutí žvýkačky vyjměte igelitový sáček z mrazničky a vyndejte z něj oděv.

Krok 5

Nyní uchopte tupý nůž a hned začněte žvýkačku z oděvu seškrabávat, než roztaje. Pokud jste provedli všechny tyto kroky, zjistíte, že tímto způsobem můžete žvýkačku odstranit zcela jednoduše.

Odstranění žvýkačky pomocí WD-40

Pokud vše ostatní selže, můžete si být jisti, že Vás tato metoda nezklame! Na co tedy čekáte, obstarejte si přípravek WD-40 a postupujte podle těchto 4 kroků:

Krok 1

Vezměte houbu nebo hadr a naneste na ně trochu přípravku WD-40.

Krok 2

Nyní otřete postiženou oblast navlhčeným hadříkem nebo houbou – a nebojte se, tento přípravek neznečistí Vaše oblečení! Po dokončení počkejte několik minut, než si WD-40 se žvýkačkou poradí.

Krok 3

Nyní vezměte dřevěnou špachtli a jemně odstraňte žvýkačku z Vašeho oblečení. Zjistíte, že na rozdíl od Vašich prvních zoufalých pokusů půjde dolů mnohem snadněji.

Krok 4

Jakmile je žvýkačka pryč, vše, co musíte udělat, je namočit postiženou oblast změkčovačem tkanin – nejlépe parfémovaným – a omýt vodou a mýdlem. Když oblečení opláchnete a osušíte, uvidíte, že váš malý domácí experiment byl úspěšný!

S oběma těmito technikami – metodou zmrazení a metodou s přípravkem WD-40 to bude vypadat, jakoby vůbec k žádné nehodě nedošlo.

Nehoda? Jaká nehoda?