Šálek horkého čaje přijde vhod po velmi dlouhém dni nebo během chladných večerů. Když se konečně posadíte, všichni jsou připraveni se uvolnit a vychutnat si pár doušků čaje. Poslední věc, o které chcete přemýšlet, je, jak na odstranění skvrn od čaje z koberce.

Proto Vás chceme připravil na rychlou reakci a ukázat Vám některé účinné a snadné způsoby pro odstranění skvrn od čaje z koberce. Doporučujeme ale nejprve vždy provést test na malé části čalounění nebo koberce, který není viditelný.

Odstraňte skvrny od čaje pomocí přípravků na odstraňování skvrn z koberců

Nejprve přiložte na skvrnu od čaje kousek látky, aby se mohla tekutina vsáknout, odstraníte tak z koberce většinu tekutiny. Poté na skvrnu nalijte trochu vody, abyste skvrnu zředili a zabránili dalším škodám.

Nyní naneste na koberec na postižené místo nějaký odstraňovač skvrn a skvrnu vydrhněte. Pokud je skvrna stále viditelná, můžete na postižené místo použít houbičku nebo utěrku namočenou ve směsi octa a vody. Skvrnu vydrhněte a po 5 až 10 minutách opláchněte postižené místo studenou vodou. Skvrna by měla zmizet. 

Odstranění skvrn od čaje pomocí jedlé sody

Připravte si misku s jedlou sodou a vodou a namočte ve směsi kousek hadříku. Navlhčeným hadříkem vydrhněte postižené místo a poté jej opláchněte studenou vodou. Pokud skvrna nebyla zcela odstraněna, můžete tento proces opakovat od začátku, dokud skvrna úplně nezmizí.

Odstraňte skvrny od čaje pomocí octa

Zde budete potřebovat roztok asi 50 ml bílého octa a přibližně 200 ml vlažné vody. Tento roztok nalijte do láhve s rozprašovačem a nastříkejte na skvrnu od čaje. Jakmile to bude hotové, vyčistěte postižené místo čistým hadříkem, dokud skvrna nezmizí.

Odstraňte skvrny od čaje pomocí soli

Nejprve zakryjte oblast s vylitým čajem vlhký hadřík, aby se veškerá zbývající kapalina mohla absorbovat. Jakmile tkanina absorbuje rozlitou tekutinu, naneste na skvrnu velké množství soli a poté ještě malé množství sody. Před opláchnutím studenou vodou nechte působit 5 až 10 minut. Pokud skvrna není zcela odstraněna, proces opakujte tolikrát, kolikrát to bude nutné.

Se všemi těmito metodami odstraňování skvrn od čaje svépomocí budete vždy připraveni v případě takové nehody rychle zasáhnout a skvrnu odstranit. Nyní máte o jednu starost méně!

Odstraňte skvrny od čaje pomocí přípravku WD-40

Přípravek WD-40 lze použít k odstranění skvrn od čaje z koberce. A to nejen z koberce, ale i z oblečení, kůže a dalších materiálů. Vše, co musíte udělat, je nastříkat trochu přípravku WD-40 na skvrnu. Nechte nějakou chvíli působit a potom skvrnu vydrhněte čistým hadříkem. Dejte nám vědět, jak se Vám to podařilo. WD-40 může znečistit některé materiály, takže vždy nejprve proveďte test na kousku látky!

Zde tedy máte pět různých způsobů, jak odstranit čajové skvrny z koberců svépomocí. Je to tak jednoduché.


Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.