Přemýšleli jste, jak odstranit skřípání u dveří na terasu? No, skřípání vzniká díky tomu, že se v terasových dveřích hromadí vlhkost a špína. Pokud si někdo přeje odstranit skřípání u dveří na terasu, pak se nejprve musíte dostat k podstatě problému. Jsou neseřízené válečky, takže spodní část dveří nesedí správně v pojezdu? Je zde nahromadění nečistot, vlhkosti nebo špíny, které je způsobují pískání? Ať tak či onak, pomocí několika jednoduchých kroků byste měli být schopni skřípání u dveří na terasu odstranit. Zde jsou:

Jak odstranit skřípání u dveří na terasu ve 3 jednoduchých krocích

1. Odstranění skřípání u dveří na terasu: dveře seřiďte

Chcete-li odstranit skřípání u dveří na terasu, budete muset zjistit, odkud přichází. Zda přichází shora nebo zespoda. Pokud se zdá, že zvuk přichází shora, pak mohou být válečky příliš vysoko. To znamená, že horní část dveří na terasu drhne o horní rám nebo pojezd.

Podobně, pokud si myslíte, že skřípání přichází zespoda terasových dveří, pak mohou být válečky nastaveny příliš nízko. Jakmile zjistíte, kde je problém, můžete pokračovat a najít dva malé otvory v horní nebo dolní části dveří.

Tyto otvory slouží k seřízení válečků dveří ve vztahu k rámu, ve kterém se nacházejí. V závislosti na tom, odkud cítíte, že skřípání vychází, jemně nastrčte šroubovák do otvoru a najděte šrouby. Tyto šrouby zvednou nebo sníží dveře v pojezdech.

Při otáčení šroubů dbejte, abyste prováděli pouze jemné úpravy a vždy kontrolujte výsledek pohybem dveří. Tímto způsobem neminete perfektní nastavení. Toto byl první krok odstranění skřípání Vašich dveří na terasu. 

2. Odstraněn skřípání u dveří na terasu: čištění

Čištění je dalším krokem, který Vám pomůže odstranit skřípání Vašich dveří na terasu. Čištění dveří na terasu vyžaduje vysátí a vyčištění mokrým hadrem nebo papírovým ubrouskem. Tím se odstraní jak viditelné, tak neviditelné formy špíny a nečistot. Je důležité tento proces opakovat každý týden, aby se zajistilo, že hromadění nečistot nebude příliš škodlivé.

3. Odstranění skřípání u dveří na terasu: Mazání pomocí WD-40

Chcete-li odstranit skřípání Vašich dveří na terasu, musíte také zvážit namazání dveří. Jakmile dveře na terasu vyčistíte, lze je namazat. K tomu doporučujeme použití WD-40. Tento přípravek nejenže zajistí, že Vaše dveře na terasu se budou posouvat v pojezdech velmi hladce, ale také přispívá k prevenci budoucích nánosů nečistot nebo rzi.

Hotovo! Pokud budete postupovat podle všech výše uvedených kroků, Vaše dveře na terasu by neměly znovu vydávat tyto nepříjemné zvuky.


 Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.