Není nic horšího, než se dívat na žlutou rez na kovových předmětech. Pohled na takové kovové předměty poté, co byly zničeny rzí, může být doslova bolestný. Existuje však způsob, jak to všechno změnit. Odstranění rzi je celkem jednoduchá věc, když víte, jak na to.

Zde jsou některé produkty, ingredience a domácí prostředky, které můžete využít pro odstranění rzi:

Odstranění rzi – Bílý ocet

Jedna z prvních surovin, kterou můžete využít k odstranění rzi, je bílý ocet. Bílý ocet je více než jen příchuť na ryby a hranolky.

Pokud se potřebujete zbavit rzi a vše, co máte, je ocet, pak se nemusíte bát. Vše, co musíte udělat, je namočit objekt (zrezivělý povrch) do bílého octa, dokud nebude zcela nasáklý. Ujistěte se, že je bílý ocet nezředěný, aby fungoval efektivně. Je-li zrezivělá oblast velká, použijte více octa. Po přibližně 30 minutách by se měl ocet dostat hluboko do rzi, ale někdy budete muset vyčkat i několik hodin. Doba máčení je určena množstvím rzi.

Ocet by měl změkčit rez natolik, abyste ji poté snadno odstranili kartáčem. Odstraňte rez například zubním kartáčkem a nechte předmět vyschnout. Pokud na předmětu stále přetrvávají stopy rzi, proces opakujte, dokud nebude odstraněna veškerá rez.

Odstranění rzi – Citronová šťáva a Borax

Je zřejmé, že citronová šťáva obsahuje vitamín C, ale také odvádí skvělou práci při odstraňování rzi.

Smíchejte citronovou šťávu s boraxem a vytvořte mícháním této směsi pastu. Pastu, kterou jste takto vytvořili, naneste na rez a nechte kouzlo působit asi třicet minut.

Více času může být zapotřebí v případě, že se rez dostane do povrchu postiženého předmětu. V případě, že začne pasta vysychat, bude nutné ji postříkat vodou. Při aplikaci vody na schnoucí pastu mějte na paměti, že vody bude potřeba poměrně hodně.

Jakmile pasta dokončí své kouzlo, je na čase, abyste vzali starý zubní kartáček a vydrhli rez z povrchu kovového předmětu. Předmět důkladně opláchněte, aby se odstranila rez i pasta potom jej nechte vyschnout. Možná budete muset proces opakovat, dokud se Váš předmět zcela nevyčistí.

Odstranění rzi – Brambora a jedlá soda

Jedlá soda je jednou z nejvšestrannějších a nejužitečnějších surovin, pokud jde o domácí čisticí prostředky. Od odstraňování šmouh z podlah až po odstranění rzi, jedlá soda to všechno zvládne. Použití jedlé sody s plátkem brambory dělá zázraky, pokud jde o zbavení se rzi. Může to znít divně, ale je to tak.

Jediné, co musíte udělat, je rozkrojit bramboru na polovinu a posypat rozříznutý povrch trochou jedlé sody. Tuto plochu nyní přiložte na rezavý povrch a povrch vydrhněte, aby se odstranila rez. Vzhledem k tomu, že brambory mají kyselé vlastnosti, pomáhají při odstranění rzi.

Použití brambor pro odstranění rzi je skvělé u zrezivělých kuchyňských nožů. Vše, co musíte udělat, je zapíchnout zrezivělý kuchyňský nůž do brambory a nechat ho tam celý den. Večer nůž z brambory vyjměte a je velká šance, že na něm už nenajdete žádnou rez.

WD-40

Použití všech výše uvedených ingrediencí/surovin a produktů je bezpochyby skvělé, ale naším nejoblíbenějším přípravkem je WD-40. Způsob, jakým přípravek WD-40 odstraňuje rez, Vás nechá v němém úžasu.

Vše, co musíte udělat, je nechat zrezivělý předmět nasáknout přípravkem WD-40, nechat působit cca 10 minut a potom vydrhnout změklou rez kartáčkem.

Kromě toho, na rozdíl od jiných odstraňovačů rzi, přípravek WD-40 je ještě o krok dále v tom, že nabízí ochranu před korozí. To znamená, že WD-40 se postará nejen o rez, ale také vykoná mimořádnou práci, pokud jde o ochranu před korozí. S přípravkem WD-40 jde zkrátka vše snadno.


Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.