Když zmiňujeme specialistu na čištění, nemáme tím na mysli jen jeden typ produktu. Existuje několik typů, které Vám pomohou udržet zámky na Vaší lodi čisté a funkční. Chcete-li zachovat zámky na lodi a její další části v řádném provozním stavu, můžete použít hned několik různých typů produktů.

Čistící produkty

Zde je několik produktů, které můžete směle označit za specialisty na čištění pro jejich schopnost vyčistit zámky na Vaší lodi:

1.     Správný odborník na čištění začíná drhnutím

Než použijete některý z níže uvedených přípravků, musíte loď nejprve vyčistit. Očistěte všechny rezavé povrchy Vaší lodi včetně zámků. K čištění potřebujete brusný papír a drátěný kartáč. Než budete drhnout, můžete na povrch nanést přípravek WD-40, což je metoda, kterou můžete také použít k odstranění rzi.

2.     Správný odborník na čištění používá citrónový olej

Nezaměřujte se jen na zámky lodi, ale také na údržbu vnitřku lodi. Pro čištění dřevěných povrchů můžete použít citrónový olej. Citrónový olej promění interiér tak, že bude vypadat jako nový.

3.  Správný odborník na čištění používá bílý ocet

Bílý ocet byl vždy přísadou, po které sáhli lidé, kteří chtěli využít přípravky dostupné v domácnostech. Musíte přidat jeden šálek vody na jeden šálek octa a promíchat, abyste vytvořili čistící roztok. Použijte jej k čištění vnitřku lodí. Odstraní růst plísní a dezinfikuje celou loď. Dokáže také odstranit rez ze zámků.

4.    Správný odborník na čištění používá jedlou sodu

Jedlá soda umí z povrchů odstraňovat rez. Pokud jsou zámky na Vaší lodi rezavé, vytvořte pastu z jedlé sody a vody. Směs vytvořte hustou. Pokud je směs řídká, přidejte více jedlé sody. Naneste vytvořenou pastu na zámky, ponechte několik minut působit a potom ji očistěte.

5.    Správný odborník na čištění používá přípravek WD-40

Přípravek WD-40 můžete použít k čištění interiéru i exteriéru lodi. WD-40 dokáže odstranit rez ze zámků lodi a zabránit korozi. Účinkuje na různých typech povrchů, jako je dlažba, sklo a nerezová ocel.

6.    Správný odborník na čištění používá colu

Viděli jste reklamy, kde nalili colu do toalety a vyčistili ji? Cola zanechá mísu velmi čistou! Kupte si colu v obchodě a použijte ji k vyčištění rzi ze zámků lodi a dalších mechanických částí, jako jsou matice a šrouby. Nicméně, jedna nevýhoda použití coly je, že je lepkavá. I když udělá svou práci, její odstranění bude těžší, ale pro Vás jako odborníka na čištění to na druhou stranu nebude větší problém. Pokud Vám nevadí o něco větší úsilí, můžete v používání coly jako čističe pokračovat.
Chcete-li udržovat zámky na lodi v dobrém stavu a také aby interiér a exteriér vypadali jako nové, můžete použít jakýkoliv z těchto produktů.


Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.