Pokud máte ve své zahradě kovový nábytek, měli byste jej chránit před korozí a tvorbě rzi. Ochrana proti korozi je nezbytná, pokud si přejete, aby kovový zahradní nábytek vypadal stále skvěle, a to po dlouhou dobu. Kovový nábytek nejen vypadá atraktivně, ale potřebuje i minimální údržbu, aby vydržel mnoho let. Zatímco dobře odolává změnám klimatu a dalším ekologickým katastrofám, je náchylný k rezivění. To je jeden z hlavních problémů, kterým čelí zahradní nábytek. Pokud chcete, aby Váš zahradní nábytek byl chráněn před korozí a tvorbou rzi, je třeba dodržovat některé techniky protikorozní ochrany Vašeho zahradního nábytku.

Vyzkoušejte tyto tipy a ochraňte tak svůj nábytek:

Pro ochranu proti korozi skladujte zahradní nábytek suchý

První věc, jak udržet svůj zahradní nábytek chráněný před rezavěním, je udržovat jej v suchu. Proces rezavění je usnadněn, když se na kovovém nábytku usadí vlhkost a voda. I když je kovový nábytek mnohem odolnější vůči vlivům vody a vlhkosti než dřevěný nábytek, je lepší jej udržovat v suchu. Nábytek bude korodovat, pokud necháte vodu působit po delší dobu. Setřete vodu vždy, jakmile si ji všimnete.

Nábytek skladujte zakrytý

Dalším způsobem, jak udržet Váš zahradní nábytek chráněný před rzí, je skladovat jej zakrytý plachtou. Ochranný povlak zabrání přímému kontaktu s prvky životního prostředí. Při snížené expozici vůči vlhkosti a teplu zůstane nábytek chráněn před korozí.

Pečlivé skladování jako ochrana proti korozi

I když je zahradní nábytek určen k tomu, aby byl venku, můžete ho skladovat uvnitř, pokud se nepoužívá. Například, pokud nepoužíváte zahradní nábytek během zimy, můžete jej skladovat v kůlně mimo vliv prvků okolního prostředí. To zabrání tomu, aby se setkal s agresivními činidly a zabrání rezivění. Pokud nechcete, aby byl zahradní nábytek uskladněn v domě, kupte si velký kryt na nábytek, abyste ho zakryli.

Navoskování jako ochrana proti korozi a tvorbě rzi

Pastový vosk má vodotěsné vlastnosti. Proto může být užitečný, pokud jde o ochranu Vašeho zahradního nábytku proti korozi. Aplikujte pastový vosk na nábytek po jeho důkladném vyčištění. Celý nábytek ošetřete pastovým voskem, a to nejlépe pomocí širokého štětce. Váš zahradní nábytek bude tak ochráněn před tvorbou a šířením rzi. Když je vosk suchý, zakryjte ho krytem, než ho rozložíte venku.

Pravidelné mazání

Tvorba rzi je mnohem méně pravděpodobná na namazaných površích než na těch neošetřených. Pokuste se začlenit mazání mezi pravidelné činnosti údržby Vašeho zahradního nábytku. Uvidíte zázraky. Přípravek WD-40 je skvělé mazivo na kov. Tyto jednoduché, ale účinné tipy Vám pomohou ochránit Váš zahradní nábytek před korozí. Vyzkoušejte je a uvidíte výsledky.


Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.