Přípravek WD-40 je populárním hráčem ve světě DIY (udělat si sám). Ti, kdo milují vlastní projekty, pravděpodobně tento přípravek dobře znají. Tito lidé mají vždy po ruce sprejovou nádobku s přípravkem WD-40 ve svých automobilech i v domácnostech. Je to dáno širokým záběrem pro nespočet možných použití této zázračné formule.

Existence jakéhokoli jiného přípravku, který má takto široký záběr možných použití, je mimořádně vzácná. Většina nadšenců DIY projektů ví, že existují stovky možných použití tohoto úžasného přípravku. Přípravek WD-40 je první věc, která Vám pomůže při práci na Vašich DIY projektech.

I když má přípravek WD-40 stovky použití, tento článek bude zaměřen pouze na několik aplikací:

Leštěnka na chrom

Už jste si někdy všimli, že chromované mřížky chladiče Vašeho vozu začínají ztrácet svůj lesk? Nepotřebujete kvůli tomu chodit do specializovaného obchodu s karosářskými díly. Vzhledem k tomu, že chrom je lesklý jako zrcadlo, dokonce i ten nejmenší výskyt rzi by jej opticky zhoršil.

Celkově Vám přípravek WD-40 pomůže odstranit nánosy, které byste neodstranili ani velmi intenzivním mytím.

Odstraňuje rez

Pokud si to přejete udělat svépomocí (DIY), pak přípravek WD-40 představuje skvělé řešení proti korozi. Jediné, co musíte udělat, je nastříkat přípravek WD-40 na zrezivělá místa a vyčistit kartáčem. Po očištění rzi bude obnoven lesklý kov.

Uvolňuje zadřené díly

Někdy se zaseknou zámky, pokud se nepoužívají po delší dobu. Nemusíte hned volat řemeslníka, aby problém vyřešil, dokážete to snadno sami. Nastříkejte do klíčové dírky trochu přípravku WD-40 a také na veškeré viditelné další části zámku. Po minutě působení vložte do zámku klíč a budete svědky kouzla.

Odstraňuje skřípání dveří

Pro většinu majitelů domů jsou skřípající dveře jednou z nejvíce dráždivých věcí. Nebojte se, protože přípravek WD-40 Vám pomůže zbavit se tohoto skřípání také! Nastříkejte přípravek WD-40 na dveřní závěsy a rychle pohybujte dveřním křídlem vpřed a vzad.

Ochrana proti korozi, kterou zvládnete sami

Nechcete-li utrácet peníze za ochranu proti korozi, můžete použít pro ochranu přípravek WD-40. Vytváří na kovovém povrchu vrstvu, která ji chrání před vzdušnou vlhkostí. Vlhkost je hlavní příčinou vzniku koroze a tvorby rzi.

Čistí skvrny od kávy

Všichni milujeme kávu, ale to, co nenávidíme, jsou skvrny, které zanechává na kuchyňských linkách. Existuje však snadný způsob, jak se takových skvrn efektivně a rychle zbavit. Nastříkejte na skvrny trochu přípravku WD-40 a následné skvrnu vydrhněte čistou utěrkou. Skvrn se tímto způsobem zbavíte během několika minut.

Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.