Jakožto majitelé domu se pravděpodobně zabýváte čistotou a čištěním domácnosti. Víkendy vám snad poskytují více času na vyčištění Vašeho domu. Vyzkoušejte on-line vyhledat klíčové slovo „čištění domácnosti“ a uvidíte, co se objeví za výsledky. Pravděpodobně najdete toto nebo toto.

Když mluvíme o údržbě domácnosti a opravách, často nejprve přichází na řadu čištění. Potom můžeme začít hledat způsoby, jak opravit elektrické instalace a kování. 

Když se podíváme na nábytek, oprava a údržba patří mezi poslední věci v našem seznamu priorit po elektrických instalacích, spotřebičích, čištění, opravách potrubí, klimatizace a dalších věcech. A mezi úkoly údržby nábytku zapomínáme na něco, z čeho jsme všichni otráveni, ale zřídkakdy to opravíme.

Problémem je skřípání skříňových závěsů a závěsů dveří. Když hledáte způsob, jak vyčistit svůj dům, někdy zapomenete, že skřípání je také způsobené nečistotami a prachem, které nepřetržitě pronikají do závěsů. To způsobuje, že panty vytvářejí zvláštní zvuky a také způsobují jejich zatuhnutí a horší chod. To je důvod, proč je třeba závěsy dveří, kuchyňských skříní, skříní a dokonce i ptačích budek mazat. Takže pokaždé, když si řeknete, že musíte vyčistit dům, je i toto jedna z věcí, kterou je potřeba kromě čištění udělat.

Jak namazat závěs u ptačí budky

1. Pokud jsou zaseklé

Pokud závěsy příliš skřípou nebo jsou tuhé a obtížně se pohybují, musíte je namazat. Ale předtím, než je začnete mazat, musíte odstranit důvod, proč začaly skřípat – ze závěsů je nutné odstranit špínu. Vezměte plechovku ve spreji WD-40 a nastříkejte přípravek v dostatečném množství na závěsy. Nejen, že přípravek WD-40 odstraní nečistoty a usazeniny, ale také poskytne na dlouhou dobu lubrikaci.

2. Pokud jsou zrezivělé

Závěsy také skřípou a tuhnou, pokud jsou zrezivělé. Nebo i když neskřípou a zatím fungují, rezavé závěsy u ptačí budky samozřejmě vypadají docela špatně. Chcete-li rez odstranit, naneste přípravek WD-40 na zrezivělou část a očistěte kov pomocí kartáčku na zuby. Jakmile je hotovo, nastříkejte WD-40 na povrch znovu a opláchněte zbytky z kovového závěsu. Skřípavé zvuky zmizí a závěsy budou fungovat, jako kdyby byly nové.

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.