Jak udržet kuchyň čistou? Kuchyně jsou jednou z nejdůležitějších částí našich domů. Špinavá kuchyně by mohla znamenat nehygienické jídlo, což by mohlo vést k různým zdravotním problémům.

Udržování kuchyně čisté a uklizené bez bakterií a choroboplodných zárodků by tak mělo být vždy na prvním místě. Abyste toho dosáhli, dbejte na nezbytné kroky.

Jak udržet kuchyň čistou

Čištění podlahy, dřezu, sporáku a skříněk jsou jen některé úkoly, na které byste se měli zaměřit nejdříve. Aby bylo zajištěno trvale čisté prostředí, měly by být tyto úklidové práce prováděny pravidelně.

Po vyčištění kuchyně jsou stále ještě některé úkoly, které většina majitelů domů ignoruje. Jedná se o mazání mechanických součástí kuchyně. Takže pokud ještě nevíte, jak udržet kuchyň čistou, mohlo by Vás zajímat, kde je potřeba při čištění lubrikovat a kde se nacházejí kovové mechanické součásti.

Dobrou zprávou je, že se nejedná o něco, s čím bychom si měli dělat těžkou hlavu. Jakmile budete vědět, jak to udělat, uvědomíte si, jak je to jednoduché.

Pro perfektně čistou kuchyň namažte závěsy dvířek

Znáte tu situaci, když navštívíte v noci kuchyň a při otevření dvířek se ozve hlasitý skřípavý zvuk? Tyto věci sice nic nezpůsobují, ale probudí celý dům. Toto skřípání způsobují špatně namazané závěsy dveří.

Jak udržet kuchyň čistou? Dokonalým řešením tohoto problému je nastříkat na závěsy dvířek přípravek WD-40. Nejen, že odstraňuje nečistoty a vlhkost ze závěsů, ale také je namaže, takže už nebudou vydávat skřípavé zvuky.

Mazání pojezdů kuchyňských zásuvek

Zde je další příležitost, kde lze použít sprej WD-40. Vše, co musíte udělat, je úplně vyjmout zásuvku a poté vyčistit pojezdy čistým suchým hadříkem, abyste se zbavili nečistot. Potom vezměte nádobku WD-40 a nastříkejte přípravek na pojezdy, abyste se zbavili přebytečné nečistoty a mastnot. Přípravek WD-40 pojezdy zároveň namaže a chod zásuvek tak bude hladší.

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.