Jízdní kola jsou důležitou součástí našich životů, protože jsou zábavným a cenově dostupným řešením, jak se dostat do blízkých míst. Jsou také výhodnější ve srovnání s motocykly, pokud jde o úspory nákladů, ale také proto, že jsou dobré pro zdraví. Zvláště pro ty, kdo jsou zaneprázdněni a nemají čas na sportování, je dobré mít jízdní kolo jako součást každodenní rutiny.

Stejně jako všechna ostatní mechanická zařízení a vybavení, také horská kola vyžadují údržbu a nutné opravy. Mají mnoho malých i velkých mechanických součástí, které jsou pro ně nezbytné, jako jsou ozubená kola, pastorky, řetězy a středy kol. Tyto díly je třeba vyčistit, aby byly zbaveny nečistot a následně je nutné je namazat, aby zajistily lepší výkon. A to vše musí být prováděno pravidelně, aby se zajistilo, že se horské kolo nerozbije. Oprava řetězu je jednou z těchto údržbářských prací.

Řetěz je nejdůležitější součástí, protože pohání jízdní kolo a táhne celou hmotnost. To je důvod, proč se musí udržovat v čistotě a namazaný, aby hladce přehazoval mezi jednotlivými rychlostními stupni a při jízdě na kole neztrácel příliš mnoho energie. Je dobré vědět, jak to udělat sami, což sníží nutnost návštěv servisu a ušetří peníze, které byste jinak museli v servisu zaplatit.

Použijte WD-40 pro čištění řetězu po opravě

Někdy pedály bicyklu kladou při jízdě velký odpor. Důvodem je většinou špatné mazání nebo příliš velká nečistota na ozubených kolech, takže řetěz na nich běhá obtížně. Situace se zhorší, když se nečistota dostane do ložiska, což ztěžuje řazení. Může to vypadat, že potřebujete opravu řetězu, ale vše, co Vaše kolo potřebuje, je důkladné vyčištění a namazání ozubených kol.

Chcete-li to provést, vezměte si rukavice a opatrně vyjměte řetěz z ozubených koleček. Poté vezměte plechovku WD-40 rozprašovačem nastříkejte přípravek na všechna ozubená kolečka. Uvidíte, že přebytečné mazivo a nečistoty se z oblasti vymývají ve formě šedé černé kapaliny. Vezměte starý kartáček na zuby, abyste tuto oblast vyčistili spolu s dalším nástřikem WD-40 pro ještě snadnější vyčištění.

Po dokončení práce na pastorku proveďte totéž s řetězem. Řetěz obsahuje velké množství spojů a musí se zbavit nečistot, aby se mohl volně pohybovat.

Namazání ozubených koleček a řetězu

Po dokončení čištění uvidíte lesklý kov, protože veškeré nečistoty se vypláchly. Vezměte nádobku s mazivem a začněte jej nanášet na řetěz a pak na ozubená kolečka, když jimi pomalu pohybujete. To zajistí, že se mazivo dostane do všech pohyblivých částí a namaže je.

Podívejte se na naši webovou stránku, kde najdete další informace o našich produktech a také naše tipy a triky. To vše najdete zde.