Pro většinu majitelů posilovny je jejich hlavním zájmem udržovat zařízení dobře udržované a dokonale funkční. Dobře udržovaná posilovna nebo tělocvična přitahuje více zákazníků, protože lidé mají čistší prostředí k tréninku. Na druhé straně posilovna, která je špatně udržovaná, není dobře uklizená nebo má prostě opotřebované vybavení, ztratí zákazníky. Důležité je například udržovat dlouhou životnost ústrojí a příslušenství cvičebních kol. Údržba zahrnuje čištění, mazání a odstraňování rzi z vybavení posilovny, údržbu vybavení, jako jsou běžecké pásy a cvičební kola. Příslušenství by mělo být v pořádku a vždy k dispozici.

Pokud se stroje neudržují dobře, způsobí nežádoucí a otravné zvuky, jako je skřípání a vrzání. Koroze nebo kal by také mohly způsobit zadírání řemenic a dalších pohyblivých částí, například v ústrojí cvičebních kol. Zadírání nejenže způsobí obtížnou manipulaci se stroji a zařízením, ale také mohou způsobit frustraci z důvodu nadměrného hluku, který produkují.

Pokud je příslušenství cvičebních kol zaseknuté

Pokud se ozubená kolečka na cvičebních kolech začaly zadírat, nebo pokud se nepohybují tak volně jako dříve, znamená to, že na bicyklovém příslušenství a pohyblivých částech, jako jsou ozubená kolečka, se nahromadily nečistoty. Kal se zachycuje pohyblivými částmi a ztěžuje jejich pohyb. Pokud se tato věc neřeší, může dojít ke zničení strojního vybavení.

Pokud se staráte o příslušenství k bicyklu sami, nebude pro Vás těžké zásek odstranit. Vše, co potřebujete, je přípravek WD-40 ve spreji. Po otevření pouzdra najděte všechny pohyblivé části, na které nastříkejte dostatečné množství přípravku WD-40, přičemž pomalu otáčejte pedály.

Tím se vyplaví veškerý kal, který vznikne na převodech a jiném ústrojí cvičebního kola. Buďte si vědomi všech nebezpečí a dodržujte bezpečnostní opatření, abyste se při práci nezranili.

Pokud je příslušenství cvičebního kola zkorodované

Pokud otevřete kryt cvičebního kola a zjistíte, že jsou ozubená kolečka a další příslušenství zrezivělé, budete muset korozi nejprve odstranit a až poté začít s mazáním. K tomu budete potřebovat tuhý, ale malý kartáč. Tvrdý zubní kartáček může fungovat také dobře.

Naneste velké množství přípravku WD-40 na zrezivělé plochy a začněte je čistit zubním kartáčem. Uvidíte, jak se postupně objevuje lesklý kov. Opakujte tento proces tolikrát, kolikrát je třeba, abyste se úplně zbavili rezu.

Jakmile je hotovo, opláchněte ozubená kolečka a další příslušenství bicyklu sprejem WD-40, abyste se zbavili zbytků. Vrstva přípravku WD-40 zabrání tvorbě rzi v budoucnu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.