Vrzající dveře nejsou jen nedílnou součástí hororových filmů – jedná se o všední součást domácnosti a díky filmům v nás vyvolávají pocity strachu! Proto než způsobí skřípající dveře celé Vaší rodině infarkt, bude lepší nalézt řešení. Máte štěstí – naučíme Vás, jak tento problém vyřešit, aniž byste museli volat místního řemeslníka.

Jak na mazání dveřních závěsů bez odborné pomoci

Řešení Vašeho problému je jednoduché – odstranit problematický dveřní závěs a namazat jej nějakým mazivem. To vše proto, že závěs dveří může být obalen rzí – což bude vyžadovat i trochu úsilí. Ale neodbočujme a pojďme si celý proces projít krok za krokem.

Krok 1: Vyjměte čep závěsu pomocí hřebíku a kladiva

Umístěte hřebík do spodní části závěsu a lehce poklepejte kladivem. Tím byste měli dostatečně uvolnit problematický čep závěsu, abyste jej mohli vytáhnout holýma rukama. Pokud to nevyjde, můžete k vytažení použít špičku kladiva.

Krok 2: Namazání čepu závěsu mazivem dle Vašeho výběru

Mazivo pomůže v pohyblivosti čepu závěsu dveří a také ochrání před korozí – což bývá nejčastější příčinou problému se skřípáním. Mazivo také v závěsu vydrží bez vyschnutí po dlouhou dobu.

Krok 3: Zasunutí čepu zpět do závěsu

Jakmile je čep namazaný, je třeba jej zasunout zpět do závěsu. Toho lze dosáhnout tak, že jej zasunete rukou až tak hluboko do závěsu, jak to půjde a poté jej doklepnete na své místo opět pomocí hřebíku a kladívka. Nyní, když je čep opět na svém místě, několikrát otevřete a zavřete dveře, abyste se ujistili, že je problém úplně pryč.

Pokud však zjistíte, že dveře stále skřípou, musíte celý proces zopakovat a ujistit se, že jste čep dostatečně namazali.

Krok 4: Otřete veškerý přebytečný olej

Často zjistíte, že přebytečné mazivo vyteklo mimo závěsy dveří. Nejen, že je to nevzhledné, ale tyto zbytky mohou způsobit skvrny, a proto zbytky přebytečného oleje řádně setřete hadříkem.

WD-40: Jednoduché řešení mazání dveřních závěsů

S pomocí aplikátoru Smart Straw u přípravku WD-40 můžete snadno namazat a ochránit závěsy dveří a čepy závěsů před korozí a tvorbou rzi. Jediné, co musíte udělat, je nastříkat na závěs WD-40 a přebytečný přípravek setřít hadříkem z mikrovlákna. Je to tak snadné!

A je to hotové –  Váš život se už nezmění na scénu z hororu, kdykoli někdo otevře dveře. Dobře promazané dveře jsou také bezpečnější a méně hlučné, což Vám dodá i trochu toho zaslouženého klidu.