Od automobilů přes kovové nářadí nebo strojní zařízení až po například kovové žlaby u domu, tak vše se vyskytuje koroze. Koroze a rez jsou důsledkem stárnutí kovů. Existují některé běžné příčiny koroze, které ovlivňují životnost a kvalitu kovových předmětů. Přečtěte si v našem článku o tom, co to koroze vlastně je a jaké jsou její příčiny.

Co je to koroze?

Koroze je přirozený proces, který převádí kovy na chemicky stabilní nebo oxidovanou formu. Jedná se o postupné zničení kovu chemickými nebo elektrochemickými reakcemi. Dochází k nim mezi kovem a okolním prostředím.

Jaké jsou tři příčiny koroze?

Kovy jsou náchylné ke korozi, což snižuje jejich životnost. Zde jsou některé z nejčastějších příčin korozi.

Povětrnostní podmínky

Hlavním důvodem koroze na většině kovů je vystavení povětrnostním vlivům. Pokud kovové předměty necháte venku nechráněné, začnou korodovat. Jelikož jsou vystaveny vlivům životního prostředí, jako je voda, vítr a vlhkost, budou rychle oxidovat. Déšť a přílišné slunce mohou také způsobit korozi. Proto je vhodné, aby kovové předměty byly skladovány uvnitř nebo alespoň v místech, kde jsou v bezpečí proti vlhkosti. Čím více v suchu budou Vaše kovové předměty, tím více jim prodloužíte životnost.

Geografické regiony

Vaše kovové předměty budou korodovat rychleji, pokud žijete v pobřežních oblastech. Slaná mořská voda, přílišná vlhkost a vlhkost ve vzduchu jsou vážným nepřítelem kovových předmětů. Pokud necháte své kovy nechráněné nebo vystavené těmto vlivům, budou čelit korozi. Podobně působí také velmi horké nebo velmi chladné podnebí.

Zanedbání

Další častou příčinou koroze je zanedbávání péče a údržby. Pokud se Vám nepodaří řádně pečovat o kovové předměty, od Vašich vozidel až po nářadí a různé další přístroje a zařízení, zjistíte, že rychle korodují. Je velmi důležité, aby byly kovové předměty čisté a bylo o ně pečováno, aby nedošlo k jejich korozi. Parkujte své vozidlo v garáži, čistěte nástroje ihned po jejich použití, aby se zajistilo, že nezůstanou mokré. Čím více v suchu budou Vaše kovové předměty, tím méně budou vystaveny riziku vzniku koroze.

Dávejte pozor na příčiny koroze a zabraňte zničení kovových předmětů

Pokud si přejete, aby Vaše kovové předměty nebyly vystaveny korozi, je důležité znát a pochopit, co přesně korozi způsobuje. S vědomím příčin vzniku koroze budete schopni účinně zabránit zničení kovových předmětů korozí: od vozidel až po malé kovové nástroje.

Chraňte kovy proti korozi tím, že je ochráníte před výše uvedenými příčinami koroze. Použijte přípravek  WD-40 Multi-Use-Product, který zanechá na kovových předmětech ochrannou vrstvu, která pomáhá bránit vzniku koroze. Před ošetřením však vždy zkontrolujte pokyny výrobce.

Uvedené a zobrazené způsoby použití víceúčelového přípravku WD-40 Multi-Use Product poskytli společnosti WD-40 samotní koncoví uživatelé. Tato použití nebyla ze strany společnost WD-40 testována a nepředstavují doporučení pro použití ze strany společností WD-40. Při používání produktů společnosti WD-40 prosím postupujte s rozmyslem. Vždy dodržujte pokyny a věnujte pozornost všem upozorněním uvedeným na obalu.

Pokud hledáte další tipy a triky nebo podrobné informace o našich produktech, navštivte prosím naše webové stránky zde.