Výraz “čističe elektrických kontaktů” musí většině současné populace unikat, ale starší generace je obeznámena se zázraky, které mohou čističe kontaktů nabídnout. Jednoduše řečeno, čističe elektrických kontaktů jsou obvykle plechovky, které jsou naplněny stlačeným vzduchem a čisticím prostředkem, který se odpařuje. Může být použito velké množství čisticích prostředků (nebo jejich kombinace), avšak pro tento účel je nejvíce používán izopropylalkohol. Účelem použití čističe elektrických kontaktů je čištění elektrických součástí tak, aby mohly řádně fungovat po dlouhou dobu.

Bez ohledu na to, zda jde o olej, mastnotu, korozi nebo nějakou potravinářskou látku, která kontaminuje elektrickou součást – čistič elektrických kontaktů efektivně uvolní všechny tyto cizí prvky, takže součásti mohou být obnoveny do původního stavu. Na trhu existuje několik značek čističů elektrických kontaktů, což znamená, že obsahují různé vlastnosti a specifikace. Většina těchto čističů elektrických kontaktů však umí účinně plnit tyto tři funkce:

Čistí

Jak již bylo řečeno, čističe elektrických kontaktů se používají převážně k čištění elektrických součástí. Čističe elektrických kontaktů lze používat k odstranění všech druhů nečistot a cizích látek z povrchu elektrických součástí. Ale vzniká otázka: proč je to důležité? Za prvé, všichni si přejí, aby jejich elektronické komponenty vypadaly co nejlépe a nezničily krásu domova svým špinavým vzhledem. Za druhé, cizí látky – například špína – omezují výkon elektrických součástí. Proto je nutné, aby elektrické součásti byly jednou za čas vyčištěny čističem elektrických kontaktů, aby mohly zůstat perfektně funkční!

WD-40 čistič elektrických kontaktů ve spreji nabízí v této oblasti perfektní řešení. Díky své pokročilé formulaci je WD-40 čistič elektrických kontaktů ve spreji schopen odstranit všechny cizí prvky z citlivých povrchů elektroniky a elektrického zařízení. Pokud jde o elektroniku, faktem je, že přesnost a preciznost jsou nezbytnými požadavky, pokud mají být vyčištěny takovým způsobem, který je nejen efektivní, ale i bezpečný. To je důvodem, proč je sprej WD-40 Electrical Contact Cleaner Spray dodáván s technologií Smart Straw, která zaručuje, že odstraní nečistoty s bodovou přesností a absolutní precizností. Ujistěte se, že dodržujete pokyny výrobce před použitím čehokoliv na elektronice.

Odstraňují oxidaci

Důležitější vlastností čističů elektrických kontaktů je to, že jsou schopni odstranit oxidaci z citlivé elektroniky a elektrického zařízení. Většina elektrických zařízení – například zvukových přepínačů a sliderů – čelí problému oxidace jejich kontaktních ploch, protože jsou to přepínače s nižším napětím. Přepínače s vyšším napětím tyto problémy nemají. Řešením problému by mohlo být to, že na kontaktní plochy audio přepínačů nanesete zlato nebo stříbro, ale … proč by to někdo dělal? Náklady na pokrytí povrchů zlatem nebo stříbrem značně převyšují náklady na výměnu zvukových přepínačů. Chcete-li ušetřit těžko vydělané peníze a uniknout potížím, že budete muset každou chvíli vyměňovat zvukové přepínače, můžete použít čistič elektrických kontaktů.

WD-40 čistič elektrických kontaktů ve spreji je pro tuto práci ideální. Bez ohledu na to, zda se elektrická součástka již dostala do styku s korozí nebo zda před korozí vyžaduje ochranu, pro oba účely lze použít WD-40 čistič elektrických kontaktů ve spreji. Technologie Smart Straw je klíčová, protože aplikace rozpouštědel na takové části elektroniky, kam nepatří, může snadno vést ke katastrofám. Vrstva přípravku WD-40 čistič elektrických kontaktů ve spreji nejen chrání Vaše elektrické komponenty před oxidací a korozí, ale dělá to také bezpečně! Ujistěte se, že dodržujete pokyny výrobce před použitím čehokoliv na elektronice.

Nezanechávají zbytky

Jedna z nejdůležitějších vlastností vysoce kvalitních čističů elektrických kontaktů spočívá v tom, že po sobě zanechávají malé až žádné zbytky. Proč je toto důležité? Představte si, že použijete čistič elektrických kontaktů na důležitém dílu elektroniky, který zanechal zbytky. Co si myslíte, že by se stalo? Zjistili byste, že je problém ještě větší než původně. Je to kvůli tomu, že na zbytcích od čističe elektrických kontaktů ulpívá mnoho špíny, což naprosto zničí elektrické zařízení. Proto je důležité, abyste používali pouze ty nejlepší čističe elektrických kontaktů.

WD-40 čistič elektrických kontaktů ve spreji je ideální pro tento účel díky tomu, že rychle zasychá a nezanechává žádné zbytky. Když používáte WD-40 čistič elektrických kontaktů ve spreji, můžete si být jisti, že se po dokončení prací nezůstanou žádné zbytky a nečistoty. To také znamená, že WD-40 čistič elektrických kontaktů ve spreji je skvělý pro mnoho povrchů, kde si nemůžete dovolit vytvořit nečistoty, a to včetně povrchů jako je plast a pryž.

Závěrem

Když zvážíte vše, co Vám nabídne kvalitní čistič elektrických kontaktů, jako je WD-40 čistič elektrických kontaktů ve spreji, musíte konstatovat, že je ideální pro všechny příležitosti, kdy potřebujete vyčistit elektrické zařízení. Od odstraňování nečistot až po poškození způsobené oxidací – WD-40 čistič elektrických kontaktů ve spreji se postará o vše.